Nadchodzący sezon przyniesie kilka zmian w cyklu „Kellys Enduro MTB Series”. Zapisy regulaminowe oraz nowi sponsorzy i partnerzy to tylko niektóre z nich.

W dniu dzisiejszym na stronie www.Enduro-MTB.eu pojawił się nowy regulamin cyklu zawodów „Kellys Enduro MTB Series 2017”. W stosunku do poprzedniego roku zmienił się tylko w kilku kwestiach, jednakże już teraz warto się z nim zapoznać, aby podczas rejestracji świadomie zaakceptować przestrzeganie jego warunków na samych zawodach. Szczególnie w kwestiach rejestracji i wyboru grup startowych, klasyfikacji drużynowej i pomocy technicznej. Równocześnie organizator zawodów opublikował wytyczne dotyczące Akademickiego Pucharu Polski, który będzie rozgrywany na każdej z czterech edycji cyklu. Ogólnie dużych zmian nie ma a te które się pojawiły wynikają z analizy sezonu 2016 i uwag samych zawodników.

Nowości w Kellys Enduro MTB Series 2017

Niewątpliwą nowością i powodem do dumy jest nawiązanie współpracy z „Pokojowym Patrolem”. Wybrane z ich grona osoby będą wspierać działania organizacyjne cyklu m.in. poprzez zabezpieczenie odcinków specjalnych. Dzięki temu cała służba porządkowa na trasie będzie w stanie udzielić pierwszej pomocy ewentualnym poszkodowanym. To z pewnością podniesie poziom bezpieczeństwa na zawodach, które jak pamiętamy rozgrywane są w formule „on-sight”, czyli gdzie rywalizacja na trasie odbywa się bez jej wcześniejszej znajomości. Ponadto ekipa „patrolowa” to niezwykle doświadczeni i dobrze zorganizowali ludzie, więc poradzą sobie z każdym nieprzewidzianym wydarzeniem na imprezie.

Nowości w Kellys Enduro MTB Series 2017

Wysoki poziom organizacji i promocji imprezy w minionym roku dobrze obrazuje fakt, że praktycznie wszyscy dotychczasowi sponsorzy nadal będą wspierać Enduro MTB Series. Do tego grona dołączyło jeszcze kilka marek m.in. Endura, Oshee, Sigg, MaxCom, HT, Spinner, Cloud Perform, 7Anna, Kordas, Bike Doctors Service, Bike Stacja Kozioła, IZI Sport. W końcu w ramach cyklu odbędą się 4 edycje więc pula nagród musi być na odpowiednim poziomie. Oprócz tego wiele firm z branży rowerowej wyraziło zainteresowanie Zlotem, który odbędzie się w Przesiece w dniach 9-11 czerwca. Formuła imprezy czyli testowanie rowerów, sprzętu i akcesoriów połączona z prelekcjami i warsztatami w tematyce rowerowego enduro, daje możliwość zdobycia cennej wiedzy i podjęcia ważnych decyzji zakupowych. W końcu rzadko kiedy jest możliwość w ciągu 2 dni pojeździć na kilku rowerach różnych producentów, bezpośrednio porównując odczucia z przejechanych szlaków. Jak zapewniają organizatorzy harmonogram Zlotu i warunki uczestnictwa zostaną przedstawione na początku marca. Nam nieco zdradzili, że szykowanych jest blisko 10 szkoleń a swoją obecność ze stoiskiem potwierdziło już 14 firm rowerowych. Szykuje się więc całkiem konkretna impreza.

Nowości w Kellys Enduro MTB Series 2017

Pokojowy Patrol to wolontariat o bardzo dużym doświadczeniu w zabezpieczaniu największych imprez masowych i sportowych w Polsce. Swoje umiejętności doskonalą dzięki organizacji największych wydarzeń w Polsce, jak Finał WOŚP, czy Przystanek Woodstock. Ich czerwone koszulki można także zobaczyć każdego roku na największych imprezach biegowych jak maratony, półmaratony, biegi górskie, ale równie często wspomagają organizatorów triatlonów, a także wielu mniejszych wydarzeń sportowych. Każdy członek Pokojowego Patrolu poza umiejętnościami działań przy różnorodnych wydarzeniach jest także przeszkolony z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej. Na każdej edycji „Kellys Enduro MTB Series” wspierać będzie organizacje imprezy kilkadziesiąt osób, a jeśli i Ty chcesz zobaczyć jak działa ta grupa, zachęcamy do zgłaszania się na szkolenia na patrol.wosp.org.pl.