JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Puchar Świata DH 2017 #6: Aaron Gwin i Tahnee Seagrave triumfują w Kanadzie

W nocy z soboty na niedzielę w kanadyjskim miasteczku Mont-Sainte-Anne odbyła się szósta runda tegorocznego Pucharu Świata DH. Zawody w tym miejscu odbyły się już po raz 27-my w historii i jest to najstarsza trasa w historii rowerowego zjazdu. W tym roku warunki pogodowe nie rozpieszczały zawodników i impreza została rozegrana podczas ulewy.

Puchar Świata DH 2017 #6: Aaron Gwin i Tahnee Seagrave triumfują w Kanadzie
Aaron Gwin

Najszybszym zawodnikiem dnia okazał się Aaron Gwin (The YT MOB), który w niesamowicie trudnych warunkach odegrał się za pechową końcówkę poprzedniej rundy. Tym razem stanął na najwyższym stopniu podium z przewagą ponad sekundy. Na drugim miejscu zawody niespodziewanie ukończył Dean Lucas (Intense Factory Racing), dla którego jest to największy sukces w karierze. Podium uzupełnił Danny Hart (MS Mondraker Team) ze stratą 1.420s do zwycięzcy. Lider klasyfikacji generalnej Greg Minnaar (Santa Cruz Syndicate) pomimo dyskwalifikacji w zawodach utrzymał prowadzenie, ale jego przewaga nad Gwinem stopniała do 41 punktów.

Puchar Świata DH 2017 #6: Aaron Gwin i Tahnee Seagrave triumfują w Kanadzie
Tahnee Seagrave

Wśród pań najszybszą zawodniczką była Tahnee Segrave (Transition Bikes / FMD Factory), która wyprzedziła drugą Myriam Nicole (Commencal Vallnord) o ponad pięć sekund. Podium uzupełniła Tracey Hannah (Polygon UR), ze stratą 12 sekund. Z kolei bardzo zaciętą walkę o czwartą lokatę stoczyły Emilie Siegenthaler (Pivot Factory Racing) oraz Rachel Atherton (Trek Factory Racing DH). Ostatecznie Emilie była szybsza o 0.1s i to ona uplasowała się tuż za podium (ze stratą 0.7s do Hannah).

Kategoria junior to kolejny triumf Finna Ilesa (Specialized Gravity), który pokonał Sylvaina Cougoureux’a (Les Gets Intense Team) o 1.634s. Trzecie miejsce zajął Joe Breeden (Intense Racing UK). W juniorkach na starcie stanęły tylko trzy zawodniczki, a najszybsza była Melanie Chappaz (Dorval AM Nicolai).


Puchar Świata DH 2017 #6: Aaron Gwin i Tahnee Seagrave triumfują w Kanadzie Puchar Świata DH 2017 #6: Aaron Gwin i Tahnee Seagrave triumfują w Kanadzie
Podium elity mężczyzn oraz elity kobiet


Zdjęcia: Bartek Woliński /Red Bull