Dwudziestu najlepszych zawodników slopestyle z całego świata pochodzi z dziesięciu krajów. Każdy z nich jest już gotowy, aby zmierzyć się z legendarnym torem na ulicach Norymbergi w dniach 1-2 września podczas Red Bull District Ride. Po raz kolejny tor zostanie rozstawiony na zabytkowej starówce miasta i będziemy świadkami zaciętej walki pomiędzy obecnym Mistrzem FMB World Tour Nicholi Rogatkinem, a 18-letnim młodym talentem i obecnym liderem serii, Emilem Johanssonem. Kto wytrzyma ciśnienie? Kto zwycięży w każdym z pięciu różnych dystryktów? Kto wygra zawody przed ponad 40-tysięczną widownią na placu głównym Norymbergi? Najbardziej ekscytujące zawody sezonu będą transmitowane na żywo przez Red Bull TV 2-go września.

Red Bull District Ride 2017: znamy listę zawodników!

Dziesiątki tysięcy fanów rowerowego freestyle’u zjedzie się do Norymbergi już za niewiele ponad trzy tygodnie, aby dopingować najlepszych zawodników na świecie, gdzie na tle 950-letniego zabytkowego starego miasta zaprezentują swoje najlepsze triki. Piąta edycja legendarnej miejskiej imprezy slopestyle’owej będzie zarazem wielkim finałem tegorocznej diamentowej serii zawodów FMB WOrld Tour, a cały tor został zaprojektowany przy udziale znanego slopestyle’owca Martina Söderströma. Zawodnicy wystartują dropem z murów zamku Kaiserburg i następnie miejskimi ulicami pokonają aż pięć różnych dystryktów, gdzie czekać będzie na nich aż 20 przeszkód. Wszystkim przejazdom przyglądać się będzie aż siedmiu sędziów. A my przyjrzymy się faworytom tegorocznych zawodów..

Emil Johansson

Red Bull District Ride 2017: znamy listę zawodników!

Młody Szwed ustabilizował swoją formę niespodziewanie szybko i obecnie jest na samym szczycie. Zaledwie 18-letni Emil szybko wyrobił sobie markę i posiada ogromny zasób kombinacji trików. Ulubione to oczywiście barspiny i tailwhipy. Jest to zarazem jego debiutancki sezon w diamentowej serii FMB World Tour, w którym przewodzi klasyfikacji generalnej i jest na dobrej drodze, aby zdobyć końcowy tytuł w zaledwie dwuletniej profesjonalnej karierze.

Nicholi Rogatkin

Red Bull District Ride 2017: znamy listę zawodników!

Pół Rosjanin, pół Amerykanin, nakierowany na zwycięstwa i jeżdżący wedle zasady „go big or go home”. Ten 22-letni zawodnik przebojem wdarł się do slopestyle’owego świata i popycha go mocno do przodu robiąc niektóre triki jako pierwszy na świecie. Po zaprezentowaniu światu Twistera w zeszłym roku, po raz kolejny podniósł poprzeczkę wykonując na zawodach cashroll-tailwhip czy 1080-xup. Obecny Mistrz FMB World Tour zdecydowanie będzie chciał powtórzyć sukces z ubiegłego sezonu i obronić tytuł w Norymberdze.

Brett Rheeder

Red Bull District Ride 2017: znamy listę zawodników!

Na początku roku musiał poddać się operacji kolana, ale tego lata Rheeder powrócił do startów i znów jest mocny. Król oppo-trików pokazał wszystkim, że znów jest w formie zgarniając zwycięstwo podczas Crankworx Les Gets oraz zaciekle walcząc do ostatniego triku z Rogatkinem podczas Crankworx Innsbruck. Brett jest niesamowicie mocny psychicznie i zawsze jest faworytem do zwycięstwa.

Thomas Genon

Red Bull District Ride 2017: znamy listę zawodników!

Thomas Genon jest jedynym Belgiem w historii, który przywdział koronę diamentowej serii FMB World Tour. Od tego sukcesu minęły już dwa lata, ale ten 23-latek wciąż jest nienasycony. Na początku roku rozwalił kostkę, ale teraz Tommy G jest już w optymalnej formie i po zaledwie trzeciej lokacie podczas Red Bull District Ride w 2014 roku, jest jeszcze bardziej zmotywowany by odnieść tu zwycięstwo.

Szymon Godziek

Red Bull District Ride 2017: znamy listę zawodników!

„Co to kur*a było?” – było prawdopodobnie najczęściej wypowiadanym zdaniem po tym jak Szymon Godziek zadziwił niemiecką publiczność wykonując pierwszego na świecie tsunami-backflipa na rowerze górskim. Dzięki temu wygrał kategorię best trick podczas imprezy w 2014 roku. Szymon zawsze posiada w swoim arsenale niesamowite triki, a po trzeciej i czwartej lokacie podczas Crankworx Les Gets i Crankworx Innsbruck, pokazał że ma papiery na to, by wygrać zawody diamentowej serii.

Max Fredriksson

Red Bull District Ride 2017: znamy listę zawodników!

Max Fredriksson przez większość tego sezonu walczył z kontuzją, ale ten 22-letni Szwed wielokrotnie pokazywał, że jest w stanie wygrać zawody. W ubiegłym roku był trzeci podczas Red Bull Joyride, a w tym roku tuż po powrocie po kontuzji, zajął bardzo dobre trzecie miejsce w zawodach Colorado Freeride Festival.

Ryan Nyquist

Red Bull District Ride 2017: znamy listę zawodników!

Ryan Nyquist to postać nietuzinkowa i z pewnością jedna z legend rowerowego freestyle’u. Po spędzeniu całej kariery na BMXie, 38-latek postanowił spróbować czegoś nowego i wskoczył na rower górski. Pierwszy sezon przystosowywał się do nowej maszyny, ale teraz Ryan ustabilizował formę i pokazał, że jest w stanie zagrozić najlepszym. Zawsze jest w dobrym humorze i jest jednym z najpopularniejszych zawodników w historii. Nyquist lubi wykonywać na rowerze MTB triki, które były podstawą jego 20-letniej kariery na BMXie i wydaje się, że czerpie najlepsze elementy z obydwu dyscyplin.

Tomas Lemoine

Red Bull District Ride 2017: znamy listę zawodników!

Francuski fan obcego Tomas Lemoine, jest jednym z najbardziej ekstrawertycznych zawodników w stawce. Można to dostrzec nie tylko w jego ubiorze, ale również w sposobie jazdy i wykonywanych trikach. Podczas poprzedniej edycji zaledwie otarł się o czołową dziesiątkę, ale od tamtej pory ustabilizował formę i pokazał, że jest w stanie powalczyć o najwyższe lokaty, czego dowodem było trzecie miejsce podczas Crankworx Innsbruck.

Matt Jones

Red Bull District Ride 2017: znamy listę zawodników!

Matt Jones ma w tym roku bardzo nieudany sezon, ale z pewnością będzie chciał się odkuć na jego zakończenie. Podczas Crankworx Rotorua rozwalił się na trasie tuż przed finałami, ale powrócił na kolejne przystanki Crankworxa. Jego ulubionym trikiem jest podwójny backflip, a 22-latek musi pokazać go przynajmniej raz podczas każdych zawodów. Zdecydowanie trzeba na niego uważać.

Torquato Testa

Red Bull District Ride 2017: znamy listę zawodników!

Torquato Tests podniósł trochę kurtynę po tym jak zaprosił Cama McCaul’a na swoje lokalne miejscówki podczas serii Red Bull TV McCaul Meets. 24-latek miał fantastyczny start tego sezonu, kończąc złote i diamentowe imprezy na drugich lokatach, ale w dalszej części sezonu nie wiodło mu się już tak dobrze. Jednak Toto jest na tyle mocnym zawodnikiem, że może sprawić niespodziankę także podczas Red Bull District Ride.

Pozostali zawodnicy:

  • Nico Scholze
  • Logan Peat
  • Anthony Messere
  • Mehdi Gani
  • Diego Caverzasi
  • Simon Pagès
  • Reed Boggs
  • Jakub Vencl
  • Lukas Knopf
  • Zdobywca dzikiej karty zawodów O Marisqunio (13 sierpień)

Red Bull District Ride 2017: znamy listę zawodników!

Zawody będą transmitowane na żywo na stronie redbull.tv. Najnowsze informacje o imprezie i rowerach można znaleźć także na stronach redbull.tv/bike & redbull.com/bike.