PROMOCJA BLACK FRIDAY: JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE

Zapierające dech w piersiach triki oraz ogromne hopy zadziwiły kibiców zebranych w Saalfelden Leogang, Włoch Torquato Testa zgarnął swoje pierwsze zwycięstwo w FMB World Tour, a jego rodak Diego Caverzasi wygrał GoPro Best Trick.

Torquato Testa i Diego Caverzasi triumfują podczas White Style 2017
Diego Caverzasi

Po raz kolejny śnieżny tor do slopestyle’u zlokalizowany obok kolejki Schanteilift w Leogangu, przyniósł sporo emocji. Ten wieczór był udany zwłaszcza dla Włocha Torquato Testy, który pokazał świetne triki i zgarnął swoje pierwsze zwycięstwo w historii startów w FMB World Tour. Drugie miejsce zajął Francuz Simon Pages, a trzeci był Niemiec Nico Scholze. Zwycięzcą GoPro Best Trick był Włoch Diego Caverzasi, który wykonał backflip opposite triple barspin.

Tarek Rasouli, Rasoulution:

Torquato Testa znany jako Toto pokazał najlepsze triki w tegorocznym White Style. Oppo cork 720, flip tuck z bonger loga, double flip oraz cork 720 – tymi trikami zdecydowanie zasłużył na zwycięstwo. Po ubiegłorocznym zwycięstwie Diego Caverzasiego w zawodach 26TRIX, a teraz w best triku, włoska slopestyle’owa mafia wydaje się być bardzo groźna i głodna zwycięstw w FMB World Tour.

Torquato Testa i Diego Caverzasi triumfują podczas White Style 2017
Simon Pages

Simon Pagès zaliczył bardzo konkretny przejazd, którym zadziwił zebranych kibiców. 20-latek z Francji pokazał takie triki jak backflip tailwhip, 360-whip z boner loga, oppo double whip na step-up oraz backflip oppo tailwhip na ostatniej hopie. Z kolei Nico Scholze pokazał 360-whip, tailwhip, double flip na step-up oraz jego ulubiony trik – tsunami backflip.

Torquato Testa i Diego Caverzasi triumfują podczas White Style 2017
Nico Scholze

Szymon Godziek, zwycięzca White Style 2015 i 2016:

Tegoroczny tor był podobny do zeszłorocznego, ale był lepszy do robienia sztuczek. Poziom zawodów był nieprawdopodobny. Torquato przyjechał z Włoch i kręcił się w każdym kierunku robiąc cork 720 czy podwójne backflipy. Zdecydowanie wkręcił się na pierwsze miejsce i zasłużył sobie na to.

Torquato Testa i Diego Caverzasi triumfują podczas White Style 2017
Torquato Testa

Markus Hampl, główny sędzia oraz budowniczy toru:

Tegoroczny poziom trików był niesamowity, widzieliśmy przynajmniej pięciu gości robiących podwójne backflipy, podczas gdy w zeszłym roku było ich zaledwie dwóch czy trzech. Torquato miał niesamowity przejazd, zrobił w nim wszystko. Do zawodów staje co raz więcej nowych dzieciaków i konkretnie podnoszą poziom zawodów.

Oprócz zawodów slopestyle odbył się także wyścig Scott Snow Downhill. W przerwie między kwalifikacjami i finałami do rywalizacji stanęło 60 ambitnych zawodników. Najlepszy okazał się Andreas Kolb, drugi był Boris Tetzlaff, a trzeci Marcel Ziegler. W zawodach wzięły udział również dwie panie – Paula Zibasa oraz Viktoria-Luisa Fischler.

Torquato Testa i Diego Caverzasi triumfują podczas White Style 2017
Downhill race

White Style to jedyne zawody slopestyle na śniegu. Jednodniowa impreza odbywa się w Leogangu od 2006 roku i posiada srebrną rangę serii FMB World Tour. Organizatorzy nie mogą się teraz doczekać lata, gdy w tym samym miejscu odbędzie się festiwal Out of Bounds (8-11 czerwca), podczas którego zobaczymy takie imprezy jak 26TRIX (złota ranga FMB) oraz runda Pucharu Świata DH. Więcej informacji znajdziecie na stronach: bike.saalfelden-leogang.com/en oraz facebook.com/SaalfeldenLeogang

Torquato Testa i Diego Caverzasi triumfują podczas White Style 2017
Podium White Style 2017

Zapraszamy także do śledzenia oficjalnego profilu White Style na facebook’u: facebook.com/White.Style.Leogang


Zdjęcia: Christoph Laue