Jedyne zawody slopestyle rozgrywane na śniegu – White Style w Leogangu – powracają wraz z nowym rokiem i ponownie będą pierwszą rundą serii FMB World Tour. W tym roku organizatorzy przygotowali dużą niespodziankę zarówno dla zawodników jak i kibiców. Zawody zostaną rozegrane w nowym formacie head-to-head i po raz pierwszy w historii 20-tu zawodników stanie do walki o mistrzowski pas!

Nowości 2018

Sędziowanie podczas White Style 2018 również będzie dobrym wyzwaniem, ponieważ przygotowano kompletnie nowy format zawodów. Podczas kwalifikacji 20 zawodników pokaże swoje najlepsze triki i kombosy, aby dostać się do finałów. Następnie 16 zawodników zostanie umieszczonych według specjalnej drabinki i będą walczyć ze sobą, aby przejść do kolejnej rundy. Tym samym, aby wygrać zawody i zdobyć mistrzowski pas nie wystarczy wykonać jednego świetnego przejazdu, ale kilka i w każdej kolejnej rundzie trzeba być lepszym od rywala. Zawody White Style ponownie będą częścią światowej serii FMB World Tour i po raz kolejny przyznano im srebrną rangę. Będzie to więc idealna okazja by zebrać pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej.

White Style - Fight Style goes into its first round

Na chwilę obecną pełna lista zawodników nie jest skompletowana, w końcu mamy sezon zimowy i nie wszyscy przebudzili się jeszcze z hibernacji. Jedno jest pewne, budowniczowie toru ponownie staną na wysokości zadania i przygotują perfekcyjne przeszkody zbudowane ze śniegu, aby zawodnicy mogli skupić się tylko na rywalizacji ze sobą. W zawodach na pewno weźmą udział zwycięzca ubiegłorocznej edycji Torquato „Toto” Testa czy Simon Pages, który zadziwił sędziów swoimi skomplikowanymi kombosami i zajął dobre drugie miejsce. Kolejnym potwierdzonym zawodnikiem jest zwycięzca z lat 2010-11 Sam Pilgrim. Również Adrian Tell pojawi się na imprezie i kto wie, może pokaże swój wspaniały zestaw trików, który wykonał jako pierwszy na świecie w 2016 roku? (Backflip do manuala do frontflipa).

White Style - Fight Style goes into its first round

Kwalifikacje rozpoczną się 26-go stycznia o 16.00 naprzeciwko wyciągu Schanteilift w Leogangu. Następnie odbędą się finały (+ best trick), które zaplanowane zostały na 19.30.

Ponownie jako imprezę towarzyszącą zaplanowano wyścig Scott Snow Downhill, który rozpocznie się o 18.30 i każdy chętny będzie mógł wziąć w nim udział. Wystarczy zarejestrować się poprzez email andrea.neumayr@saalfelden-leogang.at i już będziesz częścią pierwszej rundy pucharu LINES Schneefräsn Cup.

White Style - Fight Style goes into its first round

Region Saalfelden Leogang usytuowany jest w sercu regionu Salzburger Land i oferuje mnóstwo różnych atrakcji. Narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji ponad 270 kilometrów stoków oraz 150 kilometrów tras. W lecie amatorzy jak i profesjonaliści mogą korzystać z dobrodziejstw bike parku Leogang czy mnóstwa innych tras w regionie Saalfelden Leogang.

Więcej informacji o White Style 2018 można znaleźć na Facebook’u czy stronie www.