Sezon rowerowy wystartował na dobre, a wraz z nim rozpoczęło się ściganie w ramach Pucharu Polski DH, Local Series of Downhill czy nowej serii Hard Downhill League. Tym samym postanowiliśmy przybliżyć Wam trochę sytuację w kwestii rankingów oraz wyników w poszczególnych seriach.

Wyniki i klasyfikacje polskich serii zjazdowych
Artur Miśkiewicz podczas Diverse Downhill Contest w Wiśle

Puchar Polski DH

Najważniejszą serią zjazdową w kraju jest oczywiście Puchar Polski, w którym rozegrane zostały już dwie rundy, a wielkimi krokami zbliża się trzecia, która odbędzie się już za niecałe dwa tygodnie. Niestety póki co pogoda nie była zbyt łaskawa: podczas pierwszej rundy Diverse Downhill Contest w Wiśle konkretnie dosypało śniegiem, a sędziowie wraz z organizatorami postanowili skrócić zawody do jednego przejazdu. Z kolei podczas drugiej rundy w Wierchomli, pogoda pozwoliła na rozegranie pełnych zawodów, ale bardziej przypominało to błotne spa niż ściganie. Na prowadzeniu po dwóch rundach w swoich kategoriach znajdują się: Inka Januła (kobiety, ABC Arek Bike Camp), Sebastian Macura (juniorzy, ABC Arek Bike Camp), Damian Konstanty (elita, Gravity Revolt), Michał Śliwa (masters I, Miasto Myślenice) oraz Piotr Gembalik (masters II, Syndrome Racing).

Wszystkie wyniki oraz pełną klasyfikację generalną znajdziecie w tym miejscu: 43ride.com/wyniki-zawodow/pp-dh-2017

Wyniki i klasyfikacje polskich serii zjazdowych
Pierwsza runda Local Series of Downhill

LSD Local Series of Downhill

„Narkotykowa” seria była pierwszą, która rozpoczęła sezon startów w tym roku, a pierwsze przetarcie nastąpiło na początku kwietnia w Koninkach. Druga runda odbędzie się dopiero za półtora miesiąca w Bike Parku Grúniky, a w planach na sezon 2017 są cztery rundy. Na prowadzeniu w swoich kategoriach aktualnie znajdują się: Szymon Raszka (hardtail), Dominika Durcakova (kobiety, Rockbike.cz) oraz Michał Śliwa (full, Miasto Myślenice).

Wszystkie wyniki oraz pełną klasyfikację generalną znajdziecie w tym miejscu: 43ride.com/wyniki-zawodow/lsd-2017

Wyniki i klasyfikacje polskich serii zjazdowych
Krzysztof Kaczmarczyk podczas pierwszej rundy Hard Downhill League

Hard Downhill League

HDL to najmłodsza seria, która powstała dopiero w tym sezonie, a jej głównym założeniem jest umożliwienie zawodnikom wystartowanie w trochę „poważniejszych” zawodach niż bliźniacze zawody LSD Local Series of Downhill – zresztą za obydwoma seriami stoi ta sama ekipa organizacyjna. W ramach serii przewidziano cztery rundy, które są zarazem eliminacjami Pucharu Polski DH. Obecnie została rozegrana jedna runda Hard Downhill League w Wierchomli, która była zarazem drugą rundą narodowego pucharu. W ramach serii organizatorzy przewidzieli klasyfikację generalną w kategorii OPEN, w której na prowadzeniu znajduje się Łukasz Grabowski (Rowerowy Lidzbark MAD PIG), przed Adrianem Purzyckim (Born2Bike) i Krzysztofem Krajem.

Wszystkie wyniki oraz pełną klasyfikację generalną znajdziecie w tym miejscu: 43ride.com/wyniki-zawodow/hdl-2017


Oficjalna strona Komisji Zjazdowej PZKol: dh4x.pl
Oficjalny fanpage LSD Local Series of Downhill: facebook.com/Local.Series.of.Downhill
Oficjalny fanpage Hard Downhill League: facebook.com/Hard.Downhill.League
Zdjęcia: Jacek Kaczmarczyk jacekslonik.pl