JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Nadszedł czas na finałowe zawody sezonu. Impreza Bluegrass Finalenduro powered by SRAM jest tuż tuż, a organizatorzy ostatniej rundy Enduro World Series postanowili odkryć karty i przybliżyć szczegóły każdego odcinka. Tegoroczne zawody odbędą się w kompletnie nowej strefie, w której zawodnicy wystartują z najwyższego szczytu regionu w okolicy Morza Śródziemnomorskiego.

Enduro World Series 2017 #8: Finale course revealed!

Siedem odcinków dzieli zawodników od zdobycia tytułów Mistrza EWS 2017. Marka Bluegrass po raz kolejny jest głównym sponsorem ósmej rundy i jest dumna z tego, że może zaprezentować krótką charakterystykę tras, na których przyjdzie ścigać się po raz ostatni najlepszym zawodnikom enduro na świecie.

Dzień pierwszy

Karma Trail: 8.6 km (spadek 1185m)

Góra Carmo jest najwyższym szczytem w Apeninach Liguryjskich i góruje nad Finale. Start trasy zaczyna się na wysokości 1200m i jest to jedna z najlepszych ścieżek enduro na całym świecie. Całkowita długość to 8.6km i składa się z bardzo szybkich i technicznych odcinków, przeciętych ostrymi i trudnymi podjazdami, które są idealnym testem psychiki i przygotowania fizycznego dla każdego zawodnika.

Ta trasa idealnie oddaje podejście miejscowych do tworzenia tras w Finale Ligure: „od gór aż po morze”. Całkowity spadek to 1185m, a podczas przejazdu tym singlem znajdziemy naprawdę mnóstwo ciekawych sekcji i zapierających dech w piersiach widoków.

Bric Tampa: 2.8 km (spadek 650m)

Ekstremalnie wycieńczająca psychicznie trasa, która jest bardzo techniczna i prowadząca mnóstwem ciasnych i ostrych zakrętów z dodatkiem sporej ilości kamieni, aby było jeszcze ciekawiej. Całkowity spadek to 650m na odcinku zaledwie 2.8km zapewnia odpowiednie wrażenia i wymaga pełnego skupienia podczas całego przejazdu.

X-Men: 2.3 km (spadek 250m)

Ta trasa ulokowana w bezpośredniej bliskości morza jest idealną inicjacją dla osób przyjeżdżających do Finale Ligure. Początek jest dość leniwy, ale szybko trasa staje się bardzo stroma i w końcowej sekcji znajdziemy tam mnóstwo zakrętów z uskokami usytuowanymi w lesie tuż przy wybrzeżu.

Enduro World Series 2017 #8: Finale course revealed!

Dzień drugi

Dolmen: 2 km (spadek 215m)

Jedna z najstarszych i najlepiej znanych tras w całym regionie. Trasa Dolmen jest używana w zawodach Finalenduro nieprzerwanie od 2008 roku. Trasa wzięła swoją nazwę od kamieni usytuowanych na całej jej długości, które tworzą niesamowity klimat. Jednak zawodnicy nie będą mieli czasu podziwiać widoków, ponieważ trasa rozpoczyna się od płynnych i technicznych rock gardenów, w których wymagana jest pełna koncentracja. Końcówka to z kolei niesamowita kamienista sekcja, która jest perfekcyjna na emocjonujący finisz.

Val NAVA: 2.5 km (spadek 220m)

Ta ścieżka biegnie bardzo blisko popularnych wśród wspinaczy ścianek. Zaczyna się od luźnej i piaszczystej sekcji, aby płynnie przejść do konkretnej kamiennej i nierównej trasy.

BRIGA RIGHT: 3 km (spadek 400 m)

Prawdziwy klasyk w regionie Finale. Spadek prawie 400m na przestrzeni 3 kilometrów zapewnia mnóstwo emocji. Szybkie linie i dwie z najbardziej technicznych kamiennych sekcji na całej górze, a do tego finisz na poziomie morza.

DH MEN: 2.4 km (spadek 280m)

Słynna trasa znana między innymi z zawodów włoskiego enduro, z duchem prawdziwej jazdy na riwierze. Wokół trasy jest mnóstwo miejsca dla kibiców, którzy z pewnością będą głośno dopingować swoich ulubionych zawodników na ostatnich metrach tegorocznej rywalizacji.

Enduro World Series 2017 #8: Finale course revealed!

Mapy tras, harmonogram i wszystkie informacje o zawodach można znaleźć w tym miejscu.


Oficjalna strona: enduroworldseries.com