Enduro World Series przenosi się do Francji, aby rozegrać piątą rundę, którą będą zawody Natural Games Millau EWS driven by URGE bp. Jedną z części festiwalu Natural Games będą właśnie zawody najważniejszej serii enduro na świecie, a oprócz tego będzie mnóstwo celebrowania różnych sportów zewnętrznych takich jak – parkour, wspinaczka, kajaki, a do tego mnóstwo muzyki i imprez pobocznych. W trakcie czterech dni trwania festiwalu spodziewana jest ogromna liczba 100.000 osób, które przewiną się przez miasteczko.

Zapowiedź piątej rundy Enduro World Series 2017

Dwudniowy wyścig składać się będzie z dziewięciu odcinków o łącznej długości aż 88km oraz 4200m przewyższenia. Miejscem, w którym będą rywalizować zawodnicy, jest region Aveyron w południowej Francji, który oferuje miks naturalnych i śliskich tras, w połączeniu z ogromną ilością kamieni i stromizn.

W chwili obecnej Enduro World Series przekracza półmetek rywalizacji, więc warto spojrzeć jak wygląda klasyfikacja generalna. Wśród panów walka jest zacięta jak nigdy. Pomiędzy liderem Gregiem Callaghanem (Cube Action Team) oraz drugim Samem Hillem (Chain Reaction Cycles Mavic) jest zaledwie 20 punktów różnicy. Trzeci Adrien Dailly (Lapierre) traci do Hilla 40 punktów, ale za to jest na fali wznoszącej, ponieważ wygrał już dwie rundy, w tym ostatnią w Irlandii.

The Enduro World Series Heads Home to France for Round Five

W rywalizacji pań na prowadzeniu jest Cecile Ravanel (Commencal Vallnord Enduro Team) i nie wygląda na to by szybko to się zmieniło. Zwłaszcza, że teraz wyścig będzie na jej domowym terenie. Przeszkodzić jej w osiągnięciu sukcesu z pewnością będą chciały druga Ines Thoma (Canyon Factory Enduro Team) oraz trzecia Katy Winton (Trek Factory Racing Enduro Team), które dzieli tylko 30 punktów. Jedyną zawodniczką, która pokonała w tym sezonie Ravanel jest Isabeau Courdurier (SUNN), która również będzie chciała pokazać się przed własną publicznością.

Kolejnym Francuzem na prowadzeniu klasyfikacji generalnej jest Karim Amour (BH Miranda Racing Team), który przewodzi mastersom. Wygrał wszystkie cztery wyścigi w tym roku, a twardo gonią go Nigel Page (Chain Reaction Cycles Mavic) oraz obecny Mistrz Michael Broderick. Na prowadzeniu kategorii masters pań jest Mary Mcconnelloug.

The Enduro World Series Heads Home to France for Round Five

Killian Callaghan prowadzi w kategorii U21, ale po piętach depczą mu Daniel Self i Nathan Secondi. Wśród pań U21 na prowadzeniu jest Martha Gill i Estelle Charles, która pokonała ją podczas ostatniej rundy i z pewnością będzie chciała zrobić to ponownie by pokazać się z dobrej strony przed własną publicznością.

W rywalizacji zespołowej dzięki dobrej postawie sióstr Gehrig oraz Robina Wallnera, na prowadzeniu jest ekipa Ibis Cycles Enduro Race Team. Drugie miejsce zajmuje zespół Canyon Factory Enduro Team, a trzeci jest Rocky Mountain URGE bp.

Chris Ball, Dyrektor Generalny Enduro World Series:

W tym roku po raz pierwszy EWS będzie częścią Natural Games w Millau. Trasy wyglądają wspaniale, a bycie częścią ogromnego sportowego festiwalu to świetna sprawa. Mam nadzieję, że zaprezentujemy kolarstwo górskie z dobrej strony tuż obok takich sportów jak wspinaczka górska czy kajaki. Nasze francuskie rundy zawsze dostarczają mnóstwa emocji, a dzięki małym różnicom punktowym w klasyfikacji generalnej możemy być pewni bardzo zaciętego wyścigu.


Oficjalna strona: enduroworldseries.com