JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Richie Rude oraz Cecile Ravanel zakończyli trzecią rundę Enduro World Series na najwyższym stopniu podium. Drugi dzień skończyli tak jak rozpoczęli pierwszy dzień, wygrywając kolejne etapy debiutanckiej rundy w Montagnes du Caroux.

Enduro World Series 2018 #2: Rude i Ravanel wygrywają we Francji
Cecile Ravanel

Cecile Ravanel (Commencal Vallnord Enduro Team) pojechała tak jak zwykle i wygrała aż siedem z ośmiu odcinków wyścigu. Do perfekcyjnego zwycięstwa zabrakło jej jednego etapu, na którym zaliczyła glebę i pogrzebała swoje szanse. Isabeau Courdurier (Intense-Mavic Collective) podczas treningów zaliczyła paskudny upadek, ale nie przeszkodziło jej to w zajęciu drugiego miejsca w całym wyścigu. Podium uzupełniła Ines Thoma (Canyon Factory Enduro Team).

W rywalizacji mężczyzn walka rozegrała się pomiędzy dwójką: Richie Rude (Yeti Fox/Shox Factory Racing Team) i Adrien Dailly (Team Lapierre). Tuż przed ostatnim etapem dzieliła ich zaledwie sekunda, ale na sam koniec Rude pokazał pełnię swoich umiejętności i wygrał całe zawody z przewagą ponad pięciu sekund. Drugie miejsce zajął Adrien Dailly, a o trzecie zacięty bój stoczyli Martin Maes (GT Factory Racing) i Florian Nicolai (Canyon Factory Enduro Team). Ostatecznie to Martin okazał się lepszy, głównie dzięki świetnemu przejazdowi na ostatnim odcinku.

Enduro World Series 2018 #2: Rude i Ravanel wygrywają we Francji
Richie Rude

W rywalizacji U21 mężczyzn zwyciężył Duncan Nason (Yeti Fox/Shox Factory Racing Team), który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Podium uzupełnili Elliot Heap (Chain Reaction Cycles Mavic) oraz Elliot Baud. Wśród pań U21 triumfowała Ella Conolly, druga była Chloe Taylor, a trzecie miejsce zajęła Abigale Lawton.

W kategorii masters wspaniały debiut zaliczył Tomi Misser, który rozpoczął ściganie od zwycięstwa. Drugi był Mike West, a trzeci Carles Barcon. Wśród pań masters triumfowała Daniela Michel przed Mary Mcconneloug i Cathy Gijbels.

Enduro World Series 2018 #2: Rude i Ravanel wygrywają we Francji

Canyon Factory Enduro Team został najlepszą ekipą wyścigu i dzięki temu objęli prowadzenie w klasyfikacji zespołowej.

Cecile Ravanel oraz Sam Hill (Chain Reaction Cycles Mavic) są na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej, a kolejna runda Enduro World Series odbędzie się na przełomie czerwca i lipca. Zawodnicy zmierzą się w wyścigu dwóch krajów – Black Hole Enduro Petzen/Jamnica rozegrane zostanie na terenie Austrii i Słowenii.

Oficjalna strona: enduroworldseries.com