Garmin Winter Sports Festival – zapowiedź imprezy

Garmin Winter Sports Festival - zapowiedź imprezy

Blisko 60 narciarzy, snowboardzistów i rowerzystów z Polski, Finlandii, Niemiec, Norwegii, Łotwy i Wielkiej Brytanii zgłosiło się do startu w Garmin Winter Sports Festival 2018, który odbędzie się w dniach 2–3 lutego (piątek i sobota) w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska.

Garmin Winter Sports Festival - zapowiedź imprezy

Na głównym stoku stanęła potężna konstrukcja ze śniegu z dwoma wybiciami – jednym dla narciarzy i snowboardzistów, drugim dla rowerzystów. Zawodnicy z 6 państw zaprezentują na nich widowiskowe ewolucje, w czasie skoków na wysokości 6 metrów nad śniegiem. Specjaliści od freestyle’u na jednej i dwóch deskach polecą na odległość nawet 25 metrów! Obok skoczni ustawione zostały raile i boxy, czyli specjalne przeszkody, na których rywalizować będą przedstawiciele sportów zimowych.

W ramach imprezy rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski we Freeskingu, który od 2014 roku jest jednym ze sportów olimpijskich. Zawody należą także do globalnego cyklu AFP World Tour. Do walki o najwyższe miejsca na podium szykują się m.in. wielokrotny mistrz Polski Szczepan Karpiel-Bułecka i broniąca tytułu mistrzowskiego Zuzanna Witych. Na liście startowej znaleźć można także Piotra Tokarczyka i Katarzynę Rusin, reprezentujących Polskę w zawodach Big Air z cyklu snowboardowego pucharu świata i pucharu Europy FIS. Swoje niesamowite ewolucje zaprezentuje również czołówka rowerowego freestyle’u, w tym triumfatorzy poprzednich edycji Garmin Winter Sports Festival – Szymon Godziek i Marek Łebek.

Garmin Winter Sports Festival - zapowiedź imprezy

Andrzej Lesiewski, organizator:

Na najlepszych zawodników i zawodniczki czekają nagrody pieniężne i rzeczowe o łącznej wartości blisko 50.000 złotych. Szczepan Karpiel-Bułecka, Jasiek Krzysztof i Maciek Kiwak zadbali o to, by przeszkody umożliwiły uczestnikom zaprezentowanie najtrudniejszych i najbardziej stylowych ewolucji. Publiczność może zatem liczyć na zapierające dech w piersiach widowisko sportowe. Co więcej wstęp na imprezę jest wolny, Nordic – Arctic Food przygotuje dla kibiców ciepłe i pożywne przekąski, każdy odwiedzający będzie mógł spróbować specjałów z grilla szykowanych przez Grill Bastards, a także przetestować w warunkach zimowych najnowsze MINI Countryman! Przez dwa dni o dobrą muzykę i klimat zadbają DJ-e Red Bull. Zapraszamy do Białki Tatrzańskiej wszystkich, którzy lubię prawdziwe sportowe emocje i zabawę na śniegu.

Garmin Winter Sports Festival - zapowiedź imprezy

Więcej informacji:

Garmin Winter Sports Festival - zapowiedź imprezy

PROGRAM:

PIĄTEK 02.02.2018

BIG AIR – NARTY / SNOWBOARD / ROWER

 • 10:00–12:00 – TRENINGI
 • 12:00–14:00 – ELIMINACJE

RAILPARK – NARTY / SNOWBOARD

 • 10:00–14:00 – TRENINGI

SOBOTA 03.02.2018

BIG AIR – NARTY / SNOWBOARD / ROWER

 • 9:00–11:00 – TRENINGI
 • 11:00–11:30 – BEST STYLE
 • 13:00–15:00 – FINAŁY

RAILPARK – NARTY / SNOWBOARD

 • 9:00–11:00 – TRENINGI
 • 11:30–12:30 – JAM SESSION
 • 12:30–13:00 – BEST TRICK

***

 • 15:30 – ROZDANIE NAGRÓD
 • 21:00 – AFTER PARTY – LE SCANDALE – ZAKOPANE


Zdjęcia: Tomek Gola