Rok 2018 przyniesie kilka zmian w cyklu zawodów kolarskich „Enduro MTB Series”. Po pierwsze, nowy sponsor tytularny, czyli marka Trek. Po drugie, nowy formularz rejestracji, który m.in. pozwoli zapisać się od razu na wszystkie 3 edycje. Szykujcie się na kolejny ciekawy sezon rywalizacji on-sight!

Kalendarz wyścigów Trek Enduro MTB Series

Grzegorz Miedziński, organizator zawodów:

Zima to czas na przygotowywanie nie tylko formy na nadchodzący sezon. To również intensywne działania organizatorów zawodów. Rozmowy z miastami, nadleśnictwami i sponsorami prowadzimy w zasadzie od września ubiegłego roku. Wyciągnęliśmy wnioski z przeprowadzonych imprez i wprowadzamy nowe, lepsze rozwiązania. To sporo pracy, ale naszym celem jest dalszy rozwój imprezy. To, że idziemy w dobrym kierunku, ma potwierdzenie w zainteresowaniu imprezą wśród zagranicznych Riderów oraz w liczbie sponsorów, no i oczywiście dalszej współpracy z dotychczasowymi lokalizacjami.

Przypomnijmy, że tegoroczny cykl „Trek Enduro MTB Series” składać się będzie z 3 edycji. Każda z nich zaplanowana jest w 2-dniowej, kompleksowej formule. Jednego dnia planowany jest wyścig oraz wieczorna integracja. Drugiego dnia „Whyte Racing”, czyli Mateusz Baliński i Łukasz Szymczuk poprowadzą szkolenia techniki jazdy, a przedstawiciele Pokojowego Patrolu podpowiedzą, jak udzielić pierwszej pomocy. Nie zabraknie również testów rowerów takich marek jak Trek, Whyte i może jeszcze innych.

Na odświeżonej stronie w nowej domenie enduromtbseries.pl pojawiły się już bardziej szczegółowe informacje o charakterze odcinków specjalnych.

Michał Lalik, 1Enduro:

Nie zdradza to w żaden sposób przebiegu trasy, ale ułatwia przygotowanie się do rywalizacji m.in. przez dobór opon, rozłożenie sił itp. Lekko zmodyfikowaliśmy też regulamin cyklu, w którym zmiany wynikają z naszych obserwacji z całego sezonu 2017 jak i głosów od samych zawodników.

Organizatorzy rezygnują np. z oklejania rowerów (pozostanie oklejanie tylko w kategorii hardtail), ale wprowadzają nieco większy rygor w punktualności startu na odcinkach specjalnych. W ramach imprezy nadal będzie rozgrywany Akademicki Puchar Polski, zaś kategorie wiekowe pozostaną bez zmian. W chwili uruchomienia zapisów (w drugiej połowie kwietnia) będzie możliwa rejestracja na wszystkie 3 imprezy (w promocyjnej cenie), a pierwsze dwie grupy startowe będą dedykowane dla czołowych, najszybszych zawodników (ich wybór będzie jednak dobrowolny).

Kalendarz wyścigów Trek Enduro MTB Series

To najważniejsze zmiany w nowym regulaminie. W celu zapoznania się ze wszystkimi, odsyłamy do lektury regulaminu i „ABC zawodnika on-sight” dostępnego na stronie enduromtbseries.pl.

Warto wspomnieć, że imprezę wspiera coraz więcej firm spoza branży rowerowej/sportowej. Są to m.in. Ryobi, Kordas, ElkaminoDom, Olympus, ETI Polam, Varta, Tent Grupa.

 • #1 Przesieka:
  • 16 czerwca – zawody, impreza „Plaża Party”
  • 17 czerwca – szkolenia, testy
 • #2 Szklarska Poręba:
  • 7 lipca – szkolenia, testy
  • 8 lipca – zawody
 • #3 Mieroszów:
  • 29 września – zawody, impreza
  • 30 września – testy, wycieczka

Więcej informacji: facebook.com/EnduroMTBseries, enduromtbseries.pl