Niewiele ponad miesiąc pozostał do inauguracyjnej rundy Pucharu Polski DH – zawodów Diverse Downhill Contest w Wiśle. Uruchomione zostały zapisy online na wydarzenie. Już 5-6 maja najlepsi polscy zawodnicy zmierzą się w walce o pierwsze punkty w klasyfikacji Pucharu Polski DH. Gospodarzem pierwszej edycji Diverse Downhill Contest podobnie jak w poprzednich latach będzie Wisła. Słynna trasa na górze Stożek gościła już trzynaście imprez z serii Downhill Contest: Puchary Polski DH, Mistrzostwa Polski DH, zawody kategorii UCI C1 oraz dwukrotnie Mistrzostwa Europy.

Ruszają zapisy na Diverse Downhill Contest w Wiśle

Tomasz Gagat, organizator zawodów z agencji Sport UP:

Górale mówili – będzie sroga zima, a śnieg będzie trzymał aż do maja – dlatego wyznaczając datę imprezy jeszcze pod koniec zeszłego roku ustaliliśmy ją na 5-6 maja. Gdy tylko śnieg na Stożku stopnieje, rozpoczynamy prace z trasą, a o efektach poinformujemy niebawem.

Ruszają zapisy na Diverse Downhill Contest w Wiśle

Zapisy już dostępne pod adresem: race-timing.pl, potrwają do środy 2 maja br. do godziny 23:59.

Zawody na Stożku to świetny sprawdzian dla wypracowanej przez zimę formy sportowej dla wszystkich zawodników. Trasa nie jest długa, natomiast techniczna oraz wymagająca ogromnej siły. Udział w zawodach potwierdzili już najlepsi polscy zawodnicy: Sławek Łukasik, Wojtek Czermak oraz Arkadiusz Perin.

Ruszają zapisy na Diverse Downhill Contest w Wiśle

Podczas pierwszej rundy Divere Downhill Contest najlepsi Polacy będą już po dwóch ważnych startach w tym sezonie: Mistrzostwach Europy DH, które odbędą się w Portugalii 7-8 kwietnia (Sławek Łukasik jest aktualnym v-ce Mistrzem Europy) oraz Pucharze Świata rozgrywanym w Chorwacji w dn. 21-22 kwietnia.

Ruszają zapisy na Diverse Downhill Contest w Wiśle

Jak co roku zawody rozgrywane będą w kilku kategoriach dopasowanych do wieku oraz posiadanych rowerów. Zawody przeznaczone są zarówno dla zawodników z licencją, jak również dla tych niezwiązanych z Polskim Związkiem Kolarskim w następujących kategoriach:

  • Junior
  • Elita
  • Masters I
  • Masters II
  • Kobiety
  • Hobby Hardtail
  • Hobby Junior
  • Hobby

Ruszają zapisy na Diverse Downhill Contest w Wiśle

Regulamin zawodów wraz z podziałem na kategorie startowe oraz harmonogramem znajduje się na oficjalnej stronie zawodów downhillcup.eu.

Przygotujcie się na weekend pełen sportowych wrażeń. Nie może Was zabraknąć w Wiśle 5-6 maja!

Facebook: facebook.com/downhillcontest
Organizator Divere Downhill Contest: Agencja Sport UP facebook.com/sportupagencja