JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

16-go czerwca w centrum Karpacza odbędą się zawody BikePlanet Townhill Race. Jest to połączenie klasycznych zawodów zjazdowych z townhillem, czyli miejskimi zawodami downhill’owymi. Trasa jest unikatowa, w połowie przebiega przez las i w połowie po deptaku jednego z najpopularniejszych miast polskich gór. Organizatorem jest fundacja BikePlanet, która ma na celu popularyzowanie odmiany kolarstwa górskiego jakim jest downhill i townhill. Rokrocznie zawody oglądają setki turystów, którzy często dopiero wtedy dowiadują się o istnieniu takiej odmiany kolarstwa.

Zapowiedź BikePlanet Townhill Race 2018

W stosunku do zeszłorocznej imprezy trasa została lekko zmieniona. Do najważniejszych zmian zaliczyć należy wydłużony odcinek leśny, dołożenie road gapa, stworzenie rock gardenu, sekcję korzeni czy hopkę „longest jump” na stoku Kolorowa. Warto wspomnieć również o takich przeszkodach jak most nad kolejką bobslejów, hopie best whip, schodami czy hopą nad przyczepą tira.

Zapowiedź BikePlanet Townhill Race 2018

Imprezy towarzyszące:
 • Slow Ride by Tronsmart – do wygrania powerbanki
 • Super serwisant (zmiana koła na czas) by Prefabrykat – do wygrania kasa
 • Trzymanie roweru enduro (wyprostowane ręce, na czas) by Thirtytree Bicycle Studio – do wygrania kask
 • Longest jump by Arbuz Tattoo Studio – do wygrania tatuaż
 • Best whip by YI – do wygrania kamera sportowa
Nagrody:
 • Nagroda główna ufundowana przez Devil Energy:
  • 1 miejsce – 1000 zł gotówka
  • 2 miejsce – 500 zł gotówka
  • 3 miejsce – 250 zł gotówka
 • 1 miejsce każdej kategorii otrzyma specjalnie przygotowany przez firmę Quest Jersey ze swoją ksywą i logiem zwycięzcy wyścigu 2018
 • 2-3 miejsce każdej kategorii vouchery do Formicki-bike i gażdety od Bikeplanet, Miasto Karpacz

Zapowiedź BikePlanet Townhill Race 2018

Miasteczko zawodów znajdować się będzie w ścisłym centrum Karpacza, gdzie znajdą się również namioty wystawowe partnerów, strefa ładowania i wypoczynku. Po zakończeniu imprezy miasteczko wciąż będzie funkcjonować, a my będziemy wskazywać miejsca gdzie można coś zjeść i napić się piwka. Zachęcamy do przyjechania na dwa dni, ponieważ w niedzielę nasz partner Grabek Promotion organizuje wyścig Uphill Race Śnieżka.

Jest to świetny wyścig MTB, który zaczyna się na deptaku w Karpaczu, a kończy na samym szczycie Śnieżki. Niestety z tego co wiemy już nie ma miejsc na tą imprezę (ograniczenia ilości zawodników przez Park Narodowy), ale gorąco zapraszamy do kibicowania.

Zapisy

Pierwszych 80 zawodników dostaje od nas pamiątkową koszulkę, a 120 pakiet startowy. Zapisać można się w tym miejscu.

Więcej informacji znajdziecie na facebook.com/bikeplanetkarpacz.


Zdjęcia: Robert Urbaniak facebook.com/roberturbaniak.photo