JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Czwarta runda to półmetek tegorocznej serii Enduro World Series. W trakcie zawodów Black Hole Enduro Petzen Jamnica na zawodników będzie czekać coś zupełnie innego niż dotychczas. Nie tylko dlatego, że będą to pierwsze w historii zawody EWS rozegrane w dwóch krajach – Austrii i Słowenii – ale także dlatego, że jeden z odcinków będzie przebiegał pod ziemią. Zawodnicy będą musieli przejechać trawersem centralnie pod górą Peca i będą musieli używać oświetlenia, aby znaleźć drogę.

Zapowiedź czwartej rundy Enduro World Series 2018 - Petzen/Jamnica

W ciągu dwóch dni zostanie rozegranych sześć odcinków specjalnych z nieprawdopodobną różnicą terenu. Podczas pierwszego dnia w Jamnicy będzie mnóstwo kamieni i korzeni, a w Petzen drugiego dnia zawodnicy napotkają na płynne single. Niektóre odcinki będą dostępne poprzez wyciągi, a w trakcie całego wyścigu do pokonania będzie ponad 2700m podjazdów.

W rywalizacji mężczyzn wszystkie oczy skupione będą na obecnym liderze serii Samie Hillu (Chain Reaction Cycles Mavic) oraz zwycięzcy trzeciej rundy Richie’m Rude (Yeti/Fox Shox Factory Racing). Sam posiada sporą przewagę w klasyfikacji nad Richie’m, ale jego dominacja podczas wyścigu we Francji (wygrane trzy odcinki i ponad minuta przewagi na mecie) mogą martwić obecnego lidera. Na drugim miejscu znajduje się Robin Wallner (Ibis Cycles Enduro Race Team), który do Hilla traci 230pkt. Po piętach depcze mu z kolei Damien Oton (Unior Devinci Factory Racing), który traci ledwie 10pkt. W zawodach nie weźmie udziału Adrien Dailly (Lapierre), który z powodu kontuzji ręki nie wystąpi w zawodach do końca sezonu.

Zapowiedź czwartej rundy Enduro World Series 2018 - Petzen/Jamnica

Wśród pań w tym sezonie Cecile Ravanel (Commencal Vallnord Enduro Racing Team) dominuje od początku sezonu. Druga w klasyfikacji jest Isabeau Courdurier (Intense-Mavic Collective), a trzecia Katy Winton (Trek Factory Racing). Obydwie złapały kontuzji podczas trzeciej rundy we Francji, a po piętach depczą im takie zawodniczki jak Noga Korem (GT Factory Racing), Rae Morrison (Giant Factory Off-Road Team) czy Anita Gehrig (Norco Twins Racing).

W rywalizacji U21 walka jest zacięta jak nigdy. Kolega z teamu Richiego Rude’a, Duncan Nason (Yeti/Fox Shox Racing) prowadzi, ale ma zaledwie 80pkt przewagi nad drugim Elliotem Heap’em (Chain Reaction Cycles Mavic). Wśród pań U21 wszystkie trzy rundy do tej pory wygrała Ella Connolly i zapowiada się, że jedyną rywalką będzie dla niej druga Emma Bateup.

Zapowiedź czwartej rundy Enduro World Series 2018 - Petzen/Jamnica

Obecny Mistrz EWS Karim Amour (Miranda Racing Team) prowadzi w klasyfikacji mastersów, a obecne podium uzupełniają Michael Broderick oraz Milan Cizinsky. Wśród pańa na prowadzeniu jest Mary Mcconneloug, która ma zaledwie 10pkt przewagi nad drugą Melissą Newell.

W rywalizacji zespołowej na prowadzeniu jest ekipa Canyon Factory Enduro Team, przed Ibis Cycles Enduro Race Team oraz Cube Action Team.

Zapowiedź czwartej rundy Enduro World Series 2018 - Petzen/Jamnica

Chris Ball, Dyrektor Generalny Enduro World Series:

Nowe miejsca to zawsze ekscytująca sprawa. Zwłaszcza jak zawody odbywają się w takim miejscu jak Petzen i Jamnica. Dwa kraje pośrodku gór i wspaniała współpraca miejscowych ekip, to idealne miejsce na półmetek sezonu. Anej oraz jego ekipa robią tu nieprawdopodobną robotę, a trasy są świetne i unikatowe. Powstało kilka nowych odcinków i nie mogę się doczekać tego nadzwyczaj emocjonującego wyścigu.


Oficjalna strona: enduroworldseries.com