Przedostatnia runda tegorocznej serii Enduro World Series odbędzie się już w ten weekend w hiszpańskiej miejscowości Ainsa-Sobrarbe. Siódma runda będzie częścią festiwalu rowerowego Festival Zona Zero Sobrarbe i po raz drugi w historii będzie gościć zawodników startujących w najważniejszej serii enduro na świecie. Do tej pory jedyna impreza EWS w tym miejscu odbyła się w 2015 roku i rozpoczęła się od miejskiego prologu, a start zlokalizowany był na u podnóży starożytnego zamku.

Zapowiedź siódmej rundy Enduro World Series - Ainsa-Sobrarbe

Tegoroczne zawody rozpoczną się w piątkowy wieczór od prologu, ale nie będzie on miał wpływu na wyniki zawodów. W sobotę i niedzielę zawodnicy będą mieli do pokonania siedem odcinków specjalnych o łącznej długości 67 kilometrów i 2600 metrów przewyższenia. Tegoroczna trasa składać się będzie z kilku nowych odcinków, które zlokalizowane są w sąsiadujących miejscowościach: Boltaña, Laspuña oraz El Pueyo de Araguás.

W rywalizacji mężczyzn na prowadzeniu jest Sam Hill (Chain Reaction Cycles Mavic), który tytuł ma już w kieszeni. W rewelacyjnej formie znajduje się z kolei Martin Maes (GT Factory Racing), który w ostatnim czasie wygrał poprzednią rundę EWS w Whistler, zawody Pucharu Świata DH w La Bresse oraz zdobył srebrny medal w Mistrzostwach Świata DH w Lenzerheide. Nie można zapominać również o poprzednim zwycięzcy z Hiszpanii, Richie’m Rude (Yeti/Fox Shox Factory Racing), który został właśnie Mistrzem Ameryki Północnej Enduro.

Zapowiedź siódmej rundy Enduro World Series - Ainsa-Sobrarbe

Wśród pań na najlepszej drodze do zaliczenia perfekcyjnego sezonu jest Cecile Ravanel (Commencal Vallnord Enduro Racing Team). Przeszkodzić jej w tym będą chciały najgroźniejsze rywalki: Isabeau Courdurier (Intense-Mavic Collective) oraz Katy Winton (Trek Factory Enduro Team). Nie można zapominać również o Nodze Korem (GT Factory Racing), która w Whistler zakończyła zawody na podium, a w ostatni weekend zdobyła tytuł Mistrzyni Europy Enduro podczas zawodów Traillove Zermatt.

W rywalizacji juniorów na najlepszej drodze do końcowego zwycięstwa jest Elliot Heap (Team Chain Reaction Cycles Mavic), a wśród juniorek wszystkie dotychczasowe zawody padły łupem Elli Conolly.

Zapowiedź siódmej rundy Enduro World Series - Ainsa-Sobrarbe

Kategoria masters to rywalizacja pomiędzy Karimem Amour’em (Miranda Racing Team) oraz Michaelem Broderick’iem. Z kolei wśród pań na prowadzeniu jest Mary Mcconneloug, ale Melissa Newell pokonała ją trzykrotnie w tym sezonie i tym samym zapowiadają się ogromne emocje.

Chris Ball, Dyrektor Generalny Enduro World Series:

Bardzo się cieszę, że wracamy z zawodami Enduro World Series do Ainsa-Sobrarbe. Lokalna społeczność bardzo mocno stara się promować tutejsze trasy, które w większości powstały w X wieku i przeżywają swoją drugą młodość dzięki otwarciem ich na rowery. Ten wyścig będzie bardzo wymagający zarówno psychicznie jak i fizycznie, więc zapowiada się mnóstwo emocji w weekend.


Oficjalna strona: enduroworldseries.com