JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Po siedmiu rundach i wielu miesiącach ścigania się, Enduro World Series zmierza do wielkiego finału, który będzie miał miejsce we Włoszech w ten weekend. W trakcie zawodów Bluegrass FinalEnduro powered by SRAM w Finale Ligure, wyłonieni zostaną tegoroczni mistrzowie.

Zapowiedź wielkiego finału Enduro World Series 2018 w Finale Ligure
Sam Hill

Legendarne trasy i meta tuż obok morza, to wszystko sprawia, że nie można lepiej zakończyć sezonu. A w tym roku organizatorzy przygotowali kilka niespodzianek. Po raz pierwszy impreza odbędzie się w ciągu jednego dnia, a poprzedzona zostanie zawodami Enduro World Series Challenger, które odbędą się dzień wcześniej. Bardziej luźna atmosfera oraz cztery odcinki specjalne, to idealny wstęp do wielkiego finału.

Główne zawody to również cztery odcinki specjalne, ale tym razem zawodnicy zmierzą się również we wschodniej części regionu. Odbędą się tam kompletnie nowe dwa odcinki, które są miksem naturalnych ścieżek połączonych z odpowiednio przygotowanymi elementami. W tym roku zawodnicy będą mieli w sumie do pokonania 52 kilometry i 1700 metrów przewyższenia.

Zapowiedź wielkiego finału Enduro World Series 2018 w Finale Ligure

W rywalizacji mężczyzn wszystkie oczy skierowane będą na Sama Hilla (Chain Reaction Cycles Mavic), który ma ogromną ochotę na wygranie serii EWS po raz drugi z rzędu. I w całej stawce jest tylko jeden człowiek, który może go powstrzymać. Jest to zawodnik ekipy GT Factory Racing, Martin Maes.

Wśród pań zwycięstwo w generalce prawie zapewnione ma Cecile Ravanel (Commencal Vallnord Enduro Team). Wygrała w tym roku wszystkie rundy i tylko prawdziwa katastrofa może sprawić, że Isabeau Courdurier (Intense-Mavic Collective) odbierze jej wygraną. Walkę o trzecie miejsce stoczą Katy Winton (Trek Factory Racing) oraz Noga Korem (GT Factory Racing).

Zapowiedź wielkiego finału Enduro World Series 2018 w Finale Ligure
Cecile Ravanel

Kateogria U21, to prowadzenie Elliott’a Heap’a (Chain Reaction Cycles Mavic). Jednak tuż za nim w klasyfikacji znajdują się Nathan Secondi oraz Cole Lucas (Cube Action Team). Wśród pań U21 zapewnione zwycięstwo ma już Ella Conolly, która wygrała wszystkie rundy i z pewnością będzie chciała zaliczyć perfekcyjny sezon.

Znamy już zwycięzcę klasyfikacji generalnej w kategorii masters, a jest nim Karim Amour (Miranda Racing Team). O drugie miejsce powalczą Michael Broderick oraz Mike West. Wśród pań obecna mistrzyni Mary Mcconneloug będzie musiała stoczyć zażarty bój o wygraną z Melissą Newell.

Zapowiedź wielkiego finału Enduro World Series 2018 w Finale Ligure

W rywalizacji zespołowej na prowadzeniu znajduje się ekipa Canyon Factory Enduro Team, który ma dużą przewagę nad ekipami Ibis Racing Enduro Team oraz GT Factory Racing.

Chris Ball, Dyrektor Generalny Enduro World Series:

Zawody w Finale to zawsze świetny pomysł na zakończenie sezonu. Nowy format oraz impreza Challenger’a powinny sprawić, że będzie to fantastyczny wyścigowy weekend. Cały sezon był wspaniały i bardzo emocjonujący, więc nie mogę się doczekać, aby zobaczyć ostateczne rozstrzygnięcia.


Oficjalna strona: enduroworldseries.com