Nowa dekada to dobry moment na uruchomienie nowych imprez i serii. Organizatorzy festiwali Crankworx World Tour z dumą ogłaszają start CWNEXT, czyli nowej kategorii skupionej na młodszych zawodnikach, którzy w niedalekiej przyszłości będą główną siłą napędową kolarstwa górskiego.

W ramach kategorii CWNEXT odbywać się będą rywalizacje chłopców oraz dziewczynek w przedziałach wiekowych 13-14, 15-16 oraz 17-18 lat.

Crankworx Rotorua 2019 / zdjęcie: Jay French

Rejestracja na pierwszy przystanek serii, czyli Crankworx Rotorua 2020 już wystartowała, a sam festiwal odbędzie się w dniach 1-8 marca. Lista wyścigów objętych nową kategorią CWNEXT wygląda następująco:

Kategorie CWNEXT będą dostępne w trakcie wszystkich przystanków serii Crankworx World Tour 2020.

Oprócz kategorii CWNEXT młodzi zawodnicy wciąż mogą rejestrować się w zawodach zaliczanych do serii Kidsworx lub spróbować swoich sił w kategoriach juniorskich. Kategoria CWNEXT została stworzona by wypełnić lukę pomiędzy rywalizacją w Kidsworx i głównymi imprezami Crankworx, aby młodzi zawodnicy byli zebrani w jednym miejscu i mogli się razem rozwijać. Nieważne czy chcą oni podnieść swoje umiejętności czy w przyszłości walczyć o tytuł Króla i Królowej Crankworxa, z całą pewnością będzie to niesamowita okazja, by poczuć smak rywalizacji na najwyższym światowym poziomie.

Jakob Jewett, Crankworx Whistler 2019 / zdjęcie: Fraser Britton

Coraz więcej zawodników zaczyna trenować w kierunku rywalizacji podczas festiwali Crankworx World Tour. Obecna Królowa Crankworxa Vaea Verbeeck jest tego doskonałym przykładem. Aby móc rywalizować o koronę musiała przestawić się mentalnie i fizycznie na walkę w różnych dyscyplinach i na różnych rowerach, czasem nawet w ciągu jednego dnia.

W tym roku w Whistler mogliśmy zobaczyć 16-letniego Jakoba Jewett’a, który wykorzystał swoją szansę podczas zawodów RockShox Ultimate Pumptrack Challenge. CWNEXT z całą pewnością pozwoli zabłyszczeć większej ilości dzieciaków, które chcą w przyszłości stanowić o sile naszego sportu.

– Darren Kinnaird, Crankworx World Tour General Manager
Vaea Verbeeck, Crankworx Whistler 2019 / zdjęcie: Fraser Britton

Jestem bardzo zadowolona z powstania nowej kategorii. To jest właśnie to czego brakowało i z całą pewnością będzie fajnie zobaczyć jak rozwijają się młodzi zawodnicy. To będzie ogromna różnica móc obserwować ich rywalizację, gdy kolarstwo górskie będzie ich celem od samego początku. Ja nawet nie myślałam poważnie o rowerze dopóki nie zostałam wciągnięta w MTB w moich późnych nastoletnich latach. Pokochałam ten sport i przyniósł mi on mnóstwo pozytywnych rzeczy. Chciałabym by młodzież również mogła z tego korzystać!

– Vaea Verbeeck, Queen of Crankworx 2019
Jackson Goldstone, Crankworx Whistler 2019 / zdjęcie: Clint Trahan

Cały świat obserwuje Crankworx. Rywalizacja, kultura, zaangażowanie i pasja oraz mnóstwo różnych dyscyplin, w których można rywalizować z innymi – to wszystko napędza rozwój naszej branży. Jeżeli nie będziemy się ciągle rozwijać, to nic nie ulepszymy i nie pójdziemy do przodu. Bardzo cieszymy się z tego, że powstała kategoria CWNEXT, dzięki czemu mnóstwo dzieciaków w różnym wieku będzie mogło poczuć smak rywalizacji i określić swój kierunek rozwoju na kolejne lata.

– David Zimberoff, Vice President of Marketing at SRAM

Wszelkie informacje o tym jak się zarejestrować do udziału w imprezach Crankworx można znaleźć w tym miejscu: crankworx.com/rotorua/athlete-info

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr