Najlepsi zawodnicy MTB Slopestyle oraz Freeride powrócą do znanego kamieniołomu w Birkenfeld już we wrześniu. W dniach 9-14 września odbędzie się impreza Audi Nines MTB, a nowością w tym roku będzie dzień otwarty dla publiczności.

Audi Nines MTB to impreza, która celebruje dwie freestyle’owe dziedziny kolarstwa górskiego – freeride i slopestyle. Zawodnicy powrócą po raz drugi do kamieniołomu Ellweiler w regionie Birkenfeld w Niemczech, aby pokazać swoje najlepsze triki.

Impreza ponownie odbędzie się pod hasłem „Send it to the Moon”, a to głównie dzięki zasłudze surowego klimatu kamieniołomu, który bardzo przypomina księżycowe lokalizacje.

Sam Reynolds / zdjęcie: Syo van Viet

W dniach 9-14 września najlepsi zawodnicy na świecie zostaną zaproszeni do pokazania swoich najlepszych trików i przejazdów na specjalnie zbudowanej trasie w środku nieczynnego kamieniołomu. Jednak tym razem zaproszeni jesteście także Wy, kibice! Na sam koniec imprezy, tj. 14-go września, odbędzie się dzień dla publiczności, dzięki czemu będzie można zobaczyć i przeżyć wszystkie emocje z bliska. Wstęp jest darmowy!

Strefy dla kibiców mają idealne położenie, dzięki czemu z jednego miejsca będzie można obserwować przebudowany w stosunku do zeszłego roku tor. Organizatorzy zapowiadają, że wszystkie przeszkody będą lepsze i większe, a kilka z nich z pewnością wprawi publiczność w osłupienie. Głównymi budowniczymi podobnie jak rok temu będą Sam Reynolds, Andi Brewi i Clemens Kaudela.

Nicholi Rogatkin / zdjęcie: Florian Breitenberger

Nie możemy się doczekać, aby powrócić do kamieniołomu i przerzucić trochę ziemi. Będziemy bazować na zeszłorocznym torze, ale bardziej chcemy skupić się na kilku nowych ogromnych przeszkodach.

– Sam Reynolds

Audi Nines MTB to genialna impreza! Lokalizacja w kamieniołomie sprawia, że można tu zbudować naprawdę coś unikalnego zarówno dla dużych jak i małych rowerów. Atmosfera w zeszłym roku była świetna, bo wszyscy zawodnicy mieli ciśnienie na zrobienie czegoś nowego i każdy motywował innych do jeszcze agresywniejszej jazdy. W tym roku zapowiada się równie dobrze i nie mogę się doczekać!

is the sickest! The quarry provides possibilities for massive jumps and incredible courses for both Downhill and Slopestyle bikes. The vibe last year was so crazy because all the athletes were so motivated to push each other to do the wildest riding possible. I expect an even more insane experience this year. Can’t wait!

– Nicholi Rogatkin
Clemens Kaudela / zdjęcie: Florian Breitenberger

Wśród zawodników, którzy już potwierdzili swój udział w imprezie są takie nazwiska jak Nicholi Rogatkin, Sam Pilgrim, Dawid Godziek czy Emil Johansson. Możemy spodziewać się udziału również nowych twarzy, takich jak Jackson Goldstone. Pojawią się również reprezentanci lokalnej publiczności: Erik Fedko, Patrick Schweika czy Lukas Knopf.

Dawid Godziek / zdjęcie: Florian Breitenberger

Dzień dla publiczności

Dzień otwarty dla publiczności będzie miał miejsce 14-go września. Lokalizacja to kamieniołom Ellweiler, Powiat Birkenfeld, Rhineland-

Date: 14th September 2019. Location: Ellweiler Quarry, Landkreis Birkenfeld, Nadrenia-Palatynat, Niemcy.

Szczegółowe informacje o dojeździe oraz dokładnych godzinach zostaną podane wkrótce.

Więcej informacji: