PROMOCJA BLACK FRIDAY: JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE

Red Bull Rampage powraca i odbędzie się już za niecałe trzy tygodnie! 25-go października wystartuje 14 edycja największej freeride’owej imprezy świata. Tradycyjnie areną zmagań najlepszych rowerowych freeriderów będzie pustynia w Virgin, Utah.

Szymon Godziek, Red Bull Rampage 2018 / zdjęcie: Paris Gore

W zawodach weźmie udział 21 zawodników, którzy zostali zaproszeni przez organizatorów lub wygrali kwalifikację podczas imprezy Marzocchi Proving Grounds presented by 5.10, która miała miejsce w Oregon Bike Park w Bend.

Reed Boggs, Red Bull Rampage 2018 / zdjęcie: Garth Milan

Czego się spodziewać?

Po raz kolejny zawodnicy będą mogli skorzystać z dwuosobowej ekipy kopaczy, którzy pomogą im w stworzeniu unikalnej linii na zboczach gór w Utah. W tym roku spędzą oni cztery dni na budowie oraz cztery dodatkowe na treningach. Wszystko po to, aby mogli dopracować swoje najśmielsze pomysły, które z całą pewnością przesuną kolejne granice o tym, co jest możliwe do wykonania na rowerze górskim.

Kyle Strait, Red Bull Rampage 2018 / zdjęcie: Garth Milan

Zawodnicy

Organizatorzy imprezy wytypowali 10 zawodników, którzy zostali pre-kwalifikowani do udziału w wielkim finale. Wśród nich znajdują się takie nazwiska jak ulubieniec fanów Andreu Lacondeguy, Ethan Nell, zwycięzca Red Bull Rampage 2018 Brett Rheeder, czy prawdziwi weterani imprezy Kurt Sorge, Kyle Strait i Tyler McCaul. Wśród zaproszonych zawodników znalazł się również nasz reprezentant – Szymon Godziek!

  1. Brett Rheeder (Kanada)
  2. Andreu Lacondeguy (Hiszpania)
  3. Ethan Nell (USA)
  4. Tom van Steenbergen (Kanada)
  5. Thomas Genon (Belgia)
  6. Tyler McCaul (USA)
  7. Kyle Strait (USA)
  8. Szymon Godziek (Polska)
  9. Kurt Sorge (Kanada)
  10. Brendan Fairclough (Wlk.Brytania)

Chcę żebyśmy wykopali linię, na której będę dobrze się czul i na której będę miał zajawę jeździć. Fun na mojej linii na pewno przełoży się na lepszy show i przejazd. Oczekuję, że mój świeżo wyleczony bark da radę i treningi nie pójdą na marne, trzymajcie kciuki!

– Szymon Godziek
Szymon Godziek, Red Bull Rampage 2018 / zdjęcie: Bartek Woliński

Kwalifikacje

Po raz pierwszy w historii odbyła się oficjalna impreza kwalifikująca do startu w Red Bull Rampage. W amerykańskim Bend (Oregon Bike Park) na początku września odbyły się zawody Marzocchi Proving Grounds presented by 5.10, które jak najbardziej miały przybliżyć warunki panujące podczas imprezy w Utah. Dzięki tej imprezie kwalifikacje zdobyli Reed Boggs, Juan Diego Salido oraz DJ Brandt.

Z powodu kontuzji barku w Red Bull Rampage nie będzie mógł wziąć udziału Gee Atherton, a zamiast niego organizatorzy zaprosili do udziału Bienvenido Aguado Albę, który wygrał best trick podczas Marzocchi Proving Grounds.

W ostatnich dniach również Antoine Bizet poinformował, że nie będzie w stanie wziąć udziału w zawodach (złamał rękę), a zamiast niego organizatorzy wezwali Emila Johanssona.

Emil Johansson, Red Bull Joyride @ Crankworx Whistler / zdjęcie: Fraser Britton

Transmisja

Transmisję z imprezy przeprowadzi Red Bull TV. Start 25-go października (piątek) o godzinie 18.00.