Gdy po raz pierwszy organizatorzy festiwalu iXS Dirt Masters stanęli naprzeciw wyzwaniu związanym ze światową epidemią, nie spodziewali się, że w ogóle będą zastanawiać czy impreza odbędzie się w 2020 roku. Mimo wszystko starali się myśleć o tym kiedy i w jaki sposób będą w stanie zorganizować festiwal. Obecnie wszystko powoli wraca do normy i dzięki temu możemy skupić się na powrocie do zorganizowania święta rowerzystów.

Od początku było jasne, że jak tylko pojawi się pierwsze luzowanie restrykcji, wszyscy zaangażowani w organizację festiwalu wrócą do planowania i obmyślania najlepszych rozwiązań. Dziś postawiony został drugi krok, cała impreza została skrócona z czterech do trzech dni, a edycja 2020 będzie wyjątkowa pod wieloma względami.

iXS Dirt Masters Festival 2019 / zdjęcie: Nico Gilles

Wciąż z optymizmem patrzymy na wrzesień i liczymy na to, że epidemia nie wróci, ani się nie rozszerzy. Przygotowania do zorganizowania festiwalu iXS Dirt Masters we wrześniu idą pełną parą. Jesteśmy w ciągłym kontakcie z lokalnymi władzami, aby opracować nowe wytyczne bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników. Trzymajcie kciuki by wszystko się udało!

– Frank Weckert, Organizator festiwalu iXS Dirt Masters

Obecny rozkład jazdy wygląda następująco:

Redakcja magazynu Mountain Bike Rider, władze miasta Winterberg oraz ekipa Bike Park Winterberg – wszyscy razem ciężko pracują, aby zorganizować imprezę. Celem jest zachęcenie ludzi do włączenia się i pomocy przy zachowaniu wszelkich norm bezpieczeństwa, którymi obwarowana będzie organizacja festiwalu. Oczywiście nic nie jest pewne, zwłaszcza gdy rządzący nie włączą zielonego światła, ale nadzieja umiera ostatnia!

iXS Dirt Masters Festival 2019 / zdjęcie: Nico Gilles

Szcezgóły oraz harmonogram iXS Dirt Masters Festival 2020 dostępne są na oficjalnej stronie imprezy dirtmasters-festival.de.

Wśród zawodów, które na pewno zostaną rozegrane nie mogło zabraknąć klasyków:

  • iXS Downhill Cup
  • Kenda Enduro One
  • Continental Slopestyle

Przygotowania idą pełną parą, a reakcja środowiska rowerowego jest bardzo pozytywna. Dzięki wsparciu ekipy Bike Parku Winterberg wszystko jest możliwe i z całą pewnością będziemy w stanie zapewnić uczestnikom maksimum bezpieczeństwa. Nie możemy się doczekać!

iXS Dirt Masters Festival 2019 / zdjęcie: Nico Gilles

Przy okazji możecie sobie już zapisać datę na sezon 2021. Festiwal iXS Dirt Masters odbędzie się w Winterbergu w dniach 13-16 maja i będzie zarazem wielkim otwarciem sezonu rowerowego w 2021 roku.

O festiwalu iXS Dirt Masters

Oficjalna strona: dirtmasters-festival.de
Media: facebook, instagram