Już w majówkę w Ustroniu, a w pierwszy weekend czerwca w Krynicy-Zdrój odbędą się trzydniowe festiwale rowerowe Doka Downhill City Tour. Będą to dwa niesamowicie widowiskowe wydarzenia, które pozostaną na długo w pamięci zarówno zawodników, jak i widzów!

Jedną z atrakcji eventów będą zawody urban downhill. Kamieniste zbocza leśne zostaną zastąpione przez schody, krawężniki i hopki. Wąskie, kręte uliczki i tarasy to nieodłączne elementy tej odmiany sportu. Klasyczny downhill to kolejne z wyzwań, jakie staną przed uczestnikami. W Bike Parkach Palenica oraz Słotwiny Arena przeszkodami będą między innymi dropy, bandy i korzenie. W planach przewidziane są też wyścigi na pumptrack’u. Na specjalnie wyprofilowanym torze rowerzyści zawalczą o najlepszy czas.

Nie zabraknie także czasu na relaks przy dobrej muzyce – pomiędzy dniami wypełnionymi rowerowym szaleństwem, organizatorzy planują głośne afterparty.

Jeśli chcecie spędzić czas w pięknych okolicznościach natury, a przy okazji podnieść sobie poziom adrenaliny w organizmie – nie możecie przegapić tego festiwalu!

Więcej informacji:

O zawodach Downhill City Tour

Downhill City Tour to cykl widowiskowych festiwali rowerowych, których głównym elementem jest wyścig rowerowy w dyscyplinie downhill, gdzie zawodnicy walczą o najszybszy czas na specjalnie przygotowanej przez nas trasie. Kilka lat temu przenieśliśmy ten sport z dzikich górskich tras prosto do centrów miast przez co możemy go pokazywać coraz większej liczbie odbiorców. Całe wydarzenie jest niezwykle widowiskowe i daje szanse profesjonalnym jak i amatorskim zawodnikom pokazania się przed głodną emocji publiką.

Oficjalna strona: downhillcitytour.pl
Media: facebook, instagram, youtube