Seria zawodów wkracza w drugą fazę sezonu, a nasz najlepszy reprezentant wchodzi na wyżyny możliwości! W trakcie siódmej rundy Enduro World Series w szwajcarskiej miejscowości Crans-Montana, Sławomir Łukasik zajął najlepszy wynik w historii startów w EWS i pokazał, że może walczyć z najszybszymi jak równy z równym.

Sławek Łukasik

Od samego początku rywalizacja wśród mężczyzn nabrała innego wymiaru, gdy lider serii Jack Moir (Canyon Collective) zaliczył kraksę podczas prologu. W tym momencie nie było wiadome czy kontuzja ramienia w ogóle pozwoli mu na dalsze zmagania. Ostatecznie spiął się w sobie, ale wystarczyło to tylko na dziesiątą lokatę. Tymczasem jego największy rywal Richie Rude (Yeti/Fox Factory Team) zgarnął pierwsze odcinkowe zwycięstwo i czekał na rozwój sytuacji w niedzielę.

Jack Moir

W niedzielnych zmaganiach Rude objął prowadzenie od samego początku i pewnie dowiózł je do końca. Zwycięstwo na drugim oraz czwartym Królewskim Etapie, dały mu pewną wygraną w całym wyścigu. Na drugim miejscu uplasował się Jesse Melamed (Rocky Mountain Race Face Enduro Team), który tylko na ostatnim etapie wypadł poza czołową trójkę. Podium uzupełnił wracający do najwyższej formy Martin Maes (GT Factory Racing).

Richie Rude

Tuż za nimi, ze stratą 25 sekund do zwycięzcy, uplasował się nasz jedyny reprezentant – Sławomir Łukasik. Podczas prologu zajął siódme miejsce i to pomimo zerwanego łańcucha! Niedzielne zmagania Sławek rozpoczął od czwartej lokaty oraz dopiero 39 miejsca na trzecim odcinku. Czwarty, Królewski Etap, to pozycja numer sześć, a na ostatnim etapie Sławek dał czadu i zajął drugie miejsce! Gratulacje i liczymy na więcej!!!

Melanie Pugin

Wśród pań od samego początku wyścig kontrolowany był przez liderkę klasyfikacji generalnej, Melanie Pugin. Pewne zwycięstwo podczas prologu dało przedsmak tego, co będzie się działo w niedzielę. Pugin wygrała jeszcze trzy odcinki i zwyciężyła w całych zawodach z przewagą 10 sekund. Drugie miejsce zajęła zwyciężczyni dwóch ostatnich odcinków, Morgane Charre (Pivot Factory Racing), a trzecią lokatę zajęła Noga Korem (GT Factory Racing).

Morgane Charre

W juniorach U21 kolejne zwycięstwo zgarnął Francescu Camoin (Specialized Racing), który aż o 16 sekund wyprzedził Nathana Sterckxa. Podium uzupełnił Myles Morgan. Wśród pań triumfowała Lisa Baumann, przed liderką serii Sophie Rivą i Emmy Lann.

Nathan Sterckx

Kategoria masters to zwycięstwo Karima Amoura, który tym samym zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajął Claudio Negro, a trzeci był Ludovic Corre. Wśród pań zwyciężyła Leonie Picton (Liv Racing) i ona również triumfuje w generalce przed zakończeniem sezonu. Na drugim i zarazem ostatnim miejscu uplasowała się Daniela Michel.

Karim Amour

Najlepszym zespołem dnia okazała się ekipa Canyon Collective, która zwiększyła swoją przewagę w klasyfikacji zespołowej. Drugie miejsce zajął zespół Specialized Racing, a trzecie GT Factory Racing.

Podium klasyfikacji zespołowej

Pełne wyniki zawodów: kliknij tutaj

O zawodach Enduro World Series

Enduro Mountain Bike Association (EMBA) powstała w październiku 2012 roku i miała za zadanie scalić światową społeczność rowerowego enduro. Jako organizatorzy serii Enduro World Series łączymy największe zawody enduro na świecie z najlepszymi trasami, relaksującą atmosferą i nastawieniem na zawodników. Ekipa stojąca za EMBA ma jeden cel – rozwijać światowe enduro dla zawodników, sportu i całej rowerowej społeczności.

Oficjalna strona:
enduroworldseries.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube