Nadchodzący weekend będzie dosłownie napakowany wyścigowymi emocjami. Kolejną imprezą, która będzie miała miejsce w tym tygodniu jest podwójna runda Enduro World Series. W trakcie zawodów Michelin EWS Loudenvielle we Francji rozegrane zostaną dwa wyścigi – runda numer pięć 2-go września, a zmagania zaliczane do szóstej rundy rozegrane zostaną w dniach 4-5 września.

Miasteczko Loudenvielle zlokalizowane jest w malowniczej dolinie Louron we francuskich Pirenejach. To właśnie tutaj po raz pierwszy w historii pojawi się seria Enduro World Series i od razu będzie to podwójny wyścig, do których organizatorzy zdążyli już nas przyzwyczaić. Tutejszy region mocno inwestuje w rozwój tras rowerowych i obecnie jest ich już ponad 500 kilometrów.

Pierwszy wyścig da zawodnikom mocno w kość. W ciągu jednego dnia czekać ich będzie pięć odcinków o łącznym przewyższeniu sięgającym 3500 metrów. Wśród pań wszystkie oczy zwrócone będą na Melanie Pugin, która przed własną publicznością z całą pewnością będzie chciała powiększyć swoją 40-punktową przewagę w klasyfikacji generalnej.

Melanie Pugin

Pokrzyżować jej plany będą chciały Harriet Harnden (Trek Factory Racing) oraz Isabeau Courdurier (Lapierre Zipp Collective), które zajmują ex-equo drugie miejsce z dorobkiem 1665 punktów. Warto również zwrócić uwagę na Andreane Lanthier Nadeau (Rocky Mountain Race Face Enduro Team) czy Morgane Charre (Pivot Factory Racing), które prezentują w tym roku bardzo dobrą formę, ale jeszcze nie zawitały na najwyższym stopniu podium.

W wyścigu panów wszystko sprowadza się do rywalizacji Richie Rude (Yeti/Fox Factory Racing) vs Jack Moir (Canyon Collective). Każdy z nich odniósł do tej pory po dwa zwycięstwa, a Rude w generalce ma tylko 5 punktów przewagi. Jednak nie można zapominać o lokalnych zawodnikach, za którymi będzie stała publiczność: Adrien Dailly (Lapierre Zipp Collective), Dimitri Tordo (Canyon Collective) czy Kevin Miquel (Specialized Racing) z pewnością będą chcieli się pokazać z bardzo dobrej strony. Z kolei nasze oczy skierowane będą na Sławka Łukasika, który po raz kolejny będzie chciał udowodnić, że może pokrzyżować plany najlepszym.

Richie Rude

W kategorii U21 faworytką do zwycięstwa jest liderka klasyfikacji generalnej Sophie Riva, a jej główną rywalką jest Justine Henry (Urge Pyrenees Gravity). Z kolei wśród juniorów na prowadzeniu znajduje się Jamie Edmondson, a jego głównymi rywalami są Alexis Icardo (Theory Global Enduro Team) i Francescu Camoin (Specialized Racing).

W klasyfikacji generalnej kategorii masters na prowadzeniu jest Karim Amour, który wyprzedza Michaela Brodericka i Darrena Scotta. Wśród pań wszystkie wyścigi wygrała Leonie Picton (Liv Racing) i z całą pewnością będzie chciała podtrzymać tą rewelacyjną passę.

Dzisiejsza runda będzie dostępna tylko dla profesjonalnych zawodników. Amatorzy, którzy zmierzą się w wyścigach EWS100 i EWS80 dostaną swoją szansę w sobotę. Również w sobotę wystartuje szósta runda, która rozpocznie się od prologu, a następnego dnia rozegrane zostaną kolejne odcinki (pięć etapów).

O zawodach Enduro World Series

Enduro Mountain Bike Association (EMBA) powstała w październiku 2012 roku i miała za zadanie scalić światową społeczność rowerowego enduro. Jako organizatorzy serii Enduro World Series łączymy największe zawody enduro na świecie z najlepszymi trasami, relaksującą atmosferą i nastawieniem na zawodników. Ekipa stojąca za EMBA ma jeden cel – rozwijać światowe enduro dla zawodników, sportu i całej rowerowej społeczności.

Oficjalna strona:
enduroworldseries.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube