Szykuje się prawdziwe rowerowe widowisko: ponad 30 najlepszych zawodników slopestyle MTB z całego świata, specjalny tor skonstruowany w samym sercu miasta i emocjonująca walka o punkty do klasyfikacji Pucharu Świata. Red Bull Roof Ride odbędzie się w 19-21 sierpnia w Katowicach. Finałową rywalizację będzie można oglądać całkowicie bezpłatnie na platformie Red Bull TV lub na żywo pod katowickim Spodkiem (start: sobota, godz. 15:00). Podczas finałów w sobotę na plac przed katowickim Spodkiem zostanie wpuszczonych 5000 kibiców.

Dawid Godziek na trasie Red Bull Roof Ride / zdjęcie: Dawid Wilkus

Red Bull Roof Ride będzie pierwszą imprezą tak wysokiej rangi zorganizowaną w Polsce. Na Przystanku Pucharu Świata FMB (Freeride Mountain Bike) kategorii gold pojawią się czołowi zawodnicy dyscypliny Slopestyle MTB. O punkty do rankingu, nagrody pieniężne i dziką kartę na zawody Crankworx Rotorua w Nowej Zelandii powalczą, m.in.: Nicholi Rogatkin (USA), Paul Couderc (FRA), Sam Pilgrim (UK). Do walki o podium staną także reprezentanci Polski: bracia Dawid i Szymon Godziek oraz zdobywcy trzech dzikich kart: Paweł  Stachak, Przemek Abramowicz i Daniel Zawistowski.

Wydarzenie będzie nie lada gratką nie tylko dla fanów rowerowego freestyle’u, ale dla wszystkich poszukiwaczy ekstremalnych wrażeń. Rowerowy tor, budowany przez 2 tygodnie na placu przed Spodkiem to wyzwanie, któremu sprostają tylko najlepsi. Zawodnicy wystartują ze specjalnej platformy umieszczonej 22 metry nad ziemią, pokonując kolejno aż siedem różnych przeszkód, w tym spektakularny, 16-metrowy drop z dachu Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

Długo marzyliśmy, żeby takie zawody doszły w Polsce do skutku. To będą zawody międzynarodowe, pojawi się tu światowa czołówka freestyle’u na rowerach górskich, więc nie możemy się doczekać. Wiadomo już, że tor będzie na mega wysokim poziomie, a co za tym idzie na wysokim poziomie będą też triki, które będziemy wykonywać.

– Dawid Godziek

Trzydniową imprezę Red Bull Roof Ride rozpocznie czwartkowa, zamknięta sesja treningowa. W piątek 20 sierpnia odbędą się przejazdy kwalifikacyjne, transmitowane na żywo od 15:00 na platformie Red Bull TV. Finały i konkurencja best trick, zaplanowane na sobotę 21 sierpnia, będą otwarte dla publiczności (500 widzów + dodatkowe 4500 po okazaniu certyfikatu zaszczepienia przeciwko Covid-19) oraz możliwe do zobaczenia online.

Szymon Godziek podczas zawodów Red Bull Copenride / zdjęcie: Esben Zøllner Olesen

Harmonogram zawodów Red Bull Roof Ride:

Wydarzeniu partnerują Samsung, miasto Katowice, Garmin, Dometic. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie redbull.pl/roofride