Zawody Eurobike Skyline Ride przekroczyły wszystkie oczekiwania i zapewniły mnóstwo emocji odwiedzającym targi Eurobike we Frankfurcie nad Menem. Dawid Godziek zwyciężył, a podium uzupełnili Nicholi Rogatkin oraz Erik Fedko. A to wszystko miało miejsce podczas targów Eurobike, podczas których pojawiło się ponad 33.780 osób z branży rowerowej, oraz 27.370 odwiedzających.

Dawid Godziek / zdjęcie: Felix Diemer

Zawody rozpoczęły się w piątek od kwalifikacji, w trakcie których 20 zawodników walczyło o udział w półfinałach, gdzie w rywalizacji o finał musieli zmierzyć się ze stawką zaproszonych riderów. Następnie w niedzielnym finale zmierzyło się 20 najlepszych zawodników.

Nicholi Rogatkin / zdjęcie: Felix Diemer

W trakcie półfinałów mogliśmy obserwować niesamowity poziom jazdy, a wyróżnił się zwłaszcza Tom Isted. Brytyjczyk był najlepszy podczas półfinałów, a niesamowity przejazd rozpoczął od podwójnego backflipa by następnie dołożyć mnóstwo technicznych trików. Sobota była również dniem na najlepszą sztuczkę, czyli Maxxis Best Trick Jam. Wśród zawodników wyróżnił się Miguel Guerrero, który zaskoczył wszystkich wykonując 360 tailwhip do potrójnego barspina. Dawid Godziek zajął drugie miejsce z no hand twisterem, a na trzeciej pozycji uplasowało się dwóch zawodników: Alejandro Bonafe (cashroll tailwhip) oraz Pierre Colsenet (frontflip bikeflip).

Erik Fedko / zdjęcie: Felix Diemer

Wyniki MAXXIS Best Trick:

1. Miguel Guerrero (Hiszpania)
  2. Dawid Godziek (Polska)
  3. Alejandro Bonafe (Hiszpania) / Pierre Colsenet (Francja)
Podium Maxxis Best Trick / zdjęcie: Felix Diemer

Niedzielne finały również przyniosły mnóstwo emocji i można było podziwiać najlepsze sztuczki w wykonaniu najlepszych zawodników. Na sam koniec najlepszy okazał się Dawid Godziek, który dzięki takim trikom jak twister no hander, fronflip tuck no hand, podwójny tailwhip czy cashroll barspin, zdobył 95.66pkt.

Drugie miejsce ze swoimi wyjątkowymi rotacjami zajął Nicholi Rogatkin (92.83pkt), a podium uzupełnił Erik Fedko (91.33pkt), który w drugim przejeździe spadł z pedałów i zaprzepaścił swoje szanse na poprawę wyniku.

Podium Eurobike Skyline Ride / zdjęcie: Felix Diemer

Największym odkryciem zawodów okazał się młody Hiszpan Miguel Guerrero. Nie tylko wygrał zawody na najlepszą sztuczkę, ale zajął także czwarte miejsce podczas finałowej imprezy. Dzięki temu zdobył dziką kartę na zawody Red Bull District Ride w Norymberdze, które odbędą się w dniach 2-3 września.

To był niesamowity weekend i to pomimo faktu, że przez pierwsze dni nie mogłem wczuć się w hopy. Byłem zmotywowany i starałem się dać z siebie wszystko. Wciąż nie mogę uwierzyć, że zająłem czwarte miejsce i pokonałem kilku moich idoli z dzieciństwa. Cieszę się także, że zdobyłem dziką kartę i dzięki temu będę mógł pokazać się w Norymberdze.