Cztery dni, tysiące rowerzystów, ogromna strefa Expo, spektakularne pokazy, wyścig zjazdowy, niesamowite trasy, liczne koncerty i imprezy oraz niezliczona ilość uśmiechów i zadowolonych ludzi – tak w wielkim skrócie wyglądał zakończony właśnie GlemmRide Bike Festival presented by Continental, który odbył się w Saalbach Hinterglemm.

Strefa Expo / zdjęcie: Friedrich Simon Kugi

Duża strefa Expo, wycieczki z zawodowcami i mnóstwo małych imprez

Centralnym miejscem szóstego festiwalu GlemmRide ponownie była ogromna strefa Expo, gdzie wystawiały się największe marki rowerowe, które oferowały również możliwość przetestowania swoich rowerów na trasach Saalbach Hinterglemm. Jeśli dodamy do tego unikalną atmosferę samego centrum Hinterglemm, to wychodzi nam prawdziwie wybuchowa mieszanka. W strefie Expo można było również spotkać swoich ulubionych zawodników czy wziąć udział w licznych pobocznych konkursach. W trakcie festiwalu można było zrobić sobie też grupową wycieczkę z Fabio Wibmerem, Jasperem Jauchem, braćmi Ruso czy Stevie’m Schneiderem, a także wziąć udział w zawodach zjazdowych czy na pumptracku.

Grupowa jazda po okolicznych trasach / zdjęcie: Klaus Listl

Pokazy i koncerty

Żaden festiwal nie może się zakończyć, gdy przestaną jeździć wyciągi, a to oznaczało mnóstwo atrakcji po zamknięciu tras. Jedną z nich były pokazy Masters of Dirt, gdzie zawodnicy wykonywali niesamowite sztuczki na specjalnie rozstawionej do tego celu hopie na poduszkę. Nicholi Rogatkin wykonał twister tailwhip, Dawid Godziek pokazał twister no hand to barspin, a Vincent Massardier zrobił frontflipa z superman double grab. Ozdobą show był natomiast podwójny backflip w wykonaniu zaledwie 14-letniego Lennoxa Zimmermanna.

Erik Fedko podczas Masters of Dirt Show / zdjęcie: Syo van Vliet

Tuż po pokazach przyszła pora na główną scenę i koncert austriackiej grupy punkowej Turbobier czy rap w wykonaniu ekipy Texta. Następnie imprezy przeniosły się na liczne after party, gdzie przygrywali Mountain Reggae Radio, Wax Wreckaz czy DJ Mosaken.

Koncert / zdjęcie: Friedrich Simon Kugi

Zawody zjazdowe i pumptrack

Dla tych, którzy chcieli odpocząć od zabawy i zmierzyć się z innymi, przygotowana została trasa Pro Line w Saalbach, gdzie odbyły się zawody Specialized RockShox Rookies Cup presented by iXS. Z kolei przy dolnej stacji można było zmierzyć się na pumptracku.

Downhill / zdjęcie: Klaus Listl

Dla tych, którzy już tęsknią za atmosferą tegorocznego festiwalu i nie mogą doczekać się kolejnej edycji mamy dobrą wiadomość. Siódma edycja GlemmRide Bike Festival w Saalbach Hinterglemm odbędzie się w dniach 6-9 lipca 2023 roku.

Publiczność / zdjęcie: Matthias Kuchling

Oficjalne filmy z festiwalu w wykonaniu TrailTouch oraz Stevie’go Schneidera:

Stevie Schneider’s GlemmRide Diary:
YouTube player
Dzień pierwszy, czwartek:
YouTube player
Dzień drugi, piątek:
YouTube player
Dzień trzeci, sobota:
YouTube player

Więcej informacji o GlemmRide Bike Festival można znaleźć na stronie saalbach.com/GlemmRide. Z kolei więcej informacji o regionie Saalbach Hinterglemm można znaleźć na: saalbach.comfacebook.com/SaalbachHinterglemm lub instagram.com/saalbach_com.