Kolejna edycja Festiwalu Sportów Extremalnych Extreme Jam odbędzie się w lipcu. Po bardzo udanej odsłonie w 2022 r., Festiwal Sportów Extremalnych Extreme Jam powraca do Myślenic. Impreza przyciągnęła w zeszłym roku tłumy uczestników i udowodniła, że ma potencjał stać się jednym z najważniejszych wydarzeń tego typu w Polsce.

YouTube player

Krótko o Extreme Jam…

Extreme Jam to unikalne połączenie sportów ekstremalnych z elementami najpopularniejszych trendów młodzieżowego lifestyle’u.

Wszystko to odbywa się w atrakcyjnej lokalizacji jaką jest plaża trawiasta na Zarabiu, która jest ulubionym miejscem spacerowym mieszkańców gminy i popularną weekendową destynacją Krakowian.

To właśnie tam znajdować się będzie miasteczko festiwalowe i wszystkie ogólnodostępne atrakcje programu Extreme Jam 2023. Podobnie jak w ubiegłym roku prym wieść będą dyscypliny rowerowe.

Program Festiwalu….

Jesienią zeszłego roku otwarto pierwszy etap kompleksu Myślenice Singletracks, dzięki czemu po raz kolejny zorganizowane bedą zawody Enduro MTB.

Rozwój kompleksu tras postępuje z roku na rok, a Myślenice mają szansę stać się w najbliższych latach czołową destynacją MTB przyciągającą fanów rowerowego szaleństwa z całej Polski.

Myślenice to, też kolebka Downhillu. To tutaj odbywały się legendarne zawody NOKIA CUP, które zapoczątkowały modę na kolarstwo grawitacyjne w Polsce.

Podczas Extreme Jam nie zabraknie Extreme Jam Downhill Cup , który jest  stałym i obowiązkowym punktem programu. Niezwykle widowiskowe zawody w kolarstwie zjazdowym co roku przynoszą mnóstwo sportowych wrażeń.

Mając na względzie tegoroczne otwarcie pumptracku, który będzie częścią budowanego obecnie, nowoczesnego skateparku  – w miasteczku festiwalowym stanie specjalny mobilny tor Techramps Pumptrack,  który będzie promować inwestycję i na którym przeprowadzone zostaną szkolenia dla dzieci i młodzieży.

Zdjęcie: Karolina Krasińska

Propagowanie sportu wśród młodzieży jest jednym z priorytetów Extreme Jam.

Oprócz wspomnianych warsztatów jazdy na pumptracku zaplanowaliśmy jednodniowe szkolenia koszykarskie Basket Camp, które odbędą się na atrakcyjnych boiskach przy rzece Rabie.

Dzień wcześniej odbędzie się tam uznawany za jedną z najlepszych imprez w Polsce – Myślenice 3×3 Basket Cup.

Dla tych których bliższa jest sztuka i edukacja ekologiczna organizatorzy zaplanowali Graffiti Jam / Warsztaty Street Art oraz Eco Jam – wspólne sprzątanie świata.

Extreme Jam to nie tylko sport, ale także szeroko pojęty „lifestyle”. Na imprezie nie może zabraknąć dobrej muzyki. O zaplecze muzyczne zadba międzynarodowa federacja dj’ska IDA. Dzięki tej współpracy zaprosimy chętnych do udziału w warsztatach dj’skich oraz wyłonimy w zawodach Extreme Jam Scratch Challenge najlepiej „skreczującego” Dj’a festiwalu.

Strefa Muzyczna IDA World Dj’s, która zlokalizowana będzie przy beach barze Lato Na Zarabiu zagwarantuje, też występy najlepszych Dj’ów, a wśród nich gorące, sobotnie Afterparty.

Całość programu festiwalu dopełni Festiwal Foooodtruck’ów, zawody dla dzieci MTB Kids Race, pokazy Trialu Rowerowego oraz dwa dni specjalnych seansów Kina Letniego – w tym pokazy najlepszych produkcji Małopolska MTB Film Festival.

W ciągu najbliższych lat Extreme Jam stanie się największą tego typu imprezą w tej części Europy i będzie skupiać kilka tysięcy sportowców różnych dyscyplin, najważniejszych europejskich artystów Street Art oraz opiniotwórcze osoby środowiska kultury i sportu.

Zapraszamy do śledzenia oficjalnego Fanpage festiwalu, gdzie w najbliższych dniach będą prezentowane dokładnie poszczególne dyscypliny i atrakcje. Podstawowe informacje na temat imprezy znajdują się też na stronie: extremejam.pl

Miło nam poinformować, że Sponsorem Głównym Festiwalu Sportów Extremalnych Extreme Jam po raz kolejny został PKN ORLEN.

Zaangażowanie w sponsoring sportu zawodowego i amatorskiego, mecenat nad ważnymi wydarzeniami kulturalnymi czy wsparcie istotnych inicjatyw społecznych są od lat elementem tożsamości PKN ORLEN. Działania te pozwalają nie tylko na budowanie pozytywnego wizerunku marki, ale są także wyrazem społecznej odpowiedzialności wobec naszego otoczenia.

  • Sponsor Główny: PKN ORLEN
  • Sponsor: Miasto i Gmina Myślenice
  • Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
  • Organizator: Fundacja Silva Rerum
  • Sponsorzy: SK Store, Whyte, Etnies, V-Max Moto, Pesmenpol, Konflikt Shop, Drew Farb, Lajkonik, Pizzeria Camorra, Przedmieście, Cukiernia Dziadkowiec, F16 Tattoo Familia, Auto Mobile Torino, NJ Sklep, Magma, Bosch, Skullcandy
  • Partnerzy: Sport Arena Myślenice, Enduro MTB Series, Nadleśnictwo Myślenice, ZUO Myślenice, Myślenice Singlatracks, IDA World, Zooteka, Lato Na Zarabiu, Biotop Racing, Bike Universe, Techramps, KNBA, Spin Lab Dj School, Jerseymania
  • Patroni medialni: RMF MAXX, TVP Kraków , Extreme Channel, Magazyn Bike, Freestyle.pl, 43RIDE, Głos24, ITV Myślenice, Gazeta Myślenicka,  3x3Basket.pl, Downhill24