Klasycznie już, weekend majowy w Ustroniu spędzimy w rowerowej atmosferze, pełnej emocjonującej rywalizacji. Trzy dni sportowych zmagań w dwóch odmianach kolarstwa zjazdowego – w wersji miejskiej tzw. urban downhill oraz klasycznej, leśnej – downhill. Trasa zawodów miejskich znajduje się standardowo na terenie Uzdrowiska Ustroń, w dzielnicy sanatoryjnej Zawodzie. Leśne, górskie zmagania natomiast odbędą się na znanym i lubianym przez rowerzystów miejscu – Bike Park Palenica.

Poza samymi zawodami, na miejscu również atrakcje dla widzów, strefa kibica wraz z gastronomią, miejsca odpoczynku oraz zabawy dla najmłodszych uczestników imprezy. Widowiskowość tych dyscyplin sprawia, że poza startującymi, równie wiele emocji czeka na kibiców, którzy mnogo odwiedzają każdorazowo imprezę.

Doka Downhill City Tour to cykl imprez rowerowych, który z sukcesem, nieprzerwanie trwa już od 2015 roku. Kilkanaście zorganizowanych edycji, tysiące zawodników i dziesiątki tysięcy widzów w kilku odwiedzonych miastach to ogromny wkład w promowanie kolarstwa zjazdowego w Polsce, a zarazem stały punkt w polskich kalendarzach wydarzeń rowerowych. Impreza w Ustroniu od roku 2015 jest już na stałe wpisana w harmonogram polskich zawodów, które odwiedza czołówka profesjonalnych i amatorskich zawodników z całego kraju, a także z zagranicy. W Ustroniu gościliśmy już takich doświadczonych zawodników jak Tomas Slavik (tegoroczny mistrz świata w Urban DH), Ben Moore, Patrick Robinson czy Sławomir Łukasik.

Na DHCT, możecie spodziewać się pozytywnej, przyjacielskiej atmosfery pełnej adrenaliny. Startujący standardowo mogą liczyć na nietypowe przeszkody, efektowne skoki i nieco bardziej wymagające technicznie elementy.

Plan na ten weekend:

  • 29 kwiecień (sobota) – Urban Downhill (Zawodzie)
  • 30 kwiecień (niedziela) – Treningi Downhill (Palenica)
  • 1 maj (poniedziałek) – Downhill (Palenica)

Zawody Doka Downhill City Tour wchodzą w skład European Urban Downhill Series (urban downhill) oraz National Downhill League (downhill).

Niezapomniane wrażenia, rozrywka i weekend pełen dobrej zabawy zapewniony! 

Więcej informacji dotyczących zawodów, trasy, zapisów oraz bieżących kwestii znajdziecie na stronie organizatora: www.downhillcitytour.pl a także na facebook’owym wydarzeniu.

O zawodach Downhill City Tour

Downhill City Tour to cykl widowiskowych festiwali rowerowych, których głównym elementem jest wyścig rowerowy w dyscyplinie downhill, gdzie zawodnicy walczą o najszybszy czas na specjalnie przygotowanej przez nas trasie. Kilka lat temu przenieśliśmy ten sport z dzikich górskich tras prosto do centrów miast przez co możemy go pokazywać coraz większej liczbie odbiorców. Całe wydarzenie jest niezwykle widowiskowe i daje szanse profesjonalnym jak i amatorskim zawodnikom pokazania się przed głodną emocji publiką.

Oficjalna strona: downhillcitytour.pl
Media: facebook, instagram, youtube