Tegoroczne Mistrzostwa Polski w jeździe na pumptracku pierwotnie miały odbyć się 5-go sierpnia w Kielcach. Im bliżej było jednak tego terminu, tym większa była szansa, że zawody nie odbędą się. Oczywiście znając podejście naszego rodzimego związku kolarskiego oraz większości organizatorów, nie było również żadnego komunikatu czy jakiejkolwiek informacji o zawodach.

Równy tydzień temu na stronie pzkol.pl pojawiła się oficjalna informacja o zmianie daty i miejsca tegorocznych Mistrzostw Polski Pumptrack. Tym samym czwarte w historii (dlaczego PZKol informuje o drugich?) Mistrzostwa Polski Pumptrack odbędą się 23-go września na nowo wybudowanym torze w Parzęczewie w województwie łódzkim. Tutejszy tor wg odpowiedzialnej za budowę firmy Bike Universe jest największym tego typu obiektem na świecie! Teraz pozostaje tylko mieć nadzieję, że zawody o najwyższej randze w kraju dorównają do jakości toru.

Zarząd Polskiego Związku Kolarskiego postanowił, w związku z konsultacjami wewnątrzśrodowiskowymi, a także rezygnacją dotychczasowego organizatora, tj. Świętokrzyskiego Regionalnego Związku Kolarskiego oraz wnioskiem Okręgowego Związku Kolarskiego w Łodzi Zarząd postanowił przyznać organizację Mistrzostw Polski MTB-Pumptrack w roku 2023 Stowarzyszeniu Przyjaciół Kolarstwa i turystyki Rowerowej „Peleton” oraz Gminie Parzęczew. 2. Mistrzostw Polski MTB-Pump Track w roku 2023 odbędą się w dniu 23 września 2023 roku w Parzęczewie.

Komunikat Polskiego Związku Kolarskiego

Pełna treść uchwały: kliknij tutaj