W ubiegły piątek, po kilkuletniej przerwie odbył się festiwal filmów rowerowych 2B WHEEL’D w Bielsku-Białej w Kinie HELIOS, który zgromadził ponad 200 entuzjastów ekstremalnego kolarstwa górskiego z całej Polski.

Początek festiwalu przeznaczony był na szerokorozumiany networking, któremu towarzyszył wernisaż zdjęć rowerowych autorstwa Wiktora Tomczyka, Mateusza Szachowskiego oraz Aleksandry Hejduk. Prócz podziwiania zdjęć z różnych stron świata każdy miał możliwość odwiedzenia strefy Dartmoor Bike Zone, gdzie obejrzeć można było rowery z najnowszej kolekcji, a oprócz tego – customowe rowery zawodników Dartmoor Team.

Skoro Dartmoor Team to i ludzie z nim związani – każdy z uczestników mógł porozmawiać z zawodnikami, którzy tworzą ten zgrany zespół. Na miejscu obecni byli między innymi: Piotrek Krajewski, Jan Kiliński, Marcin Matuszny oraz Natalia Budner. Prócz żywych rozmów, wspólnych zdjęć, wymiany zdań na techniczne rowerowe tematy, podczas integracji środowiska i tuż przed wejściem na salę kinową redbull dodał każdemu skrzydeł w postaci schłodzonego napoju.

Kolejno przyszedł czas na atrakcje na sali kinowej. Tuż po krótkim bloku reklamowym, gdzie mogliście zobaczyć reklamy w rowerowym wydaniu od Prox, Dartmoor oraz Phinance przeszliśmy do pierwszego panelu dyskusyjnego, gdzie Natalia Budner (Dartmoor Team) porozmawiała z Grzegorzem na temat kobiet w świecie sportów ekstremalnych i tym jak takowe się odnajdują w obliczu wielu wyzwań.

Zdjęcie: ALHE media

Następnie rozpoczęliśmy krajowy blok filmów, gdzie mogliśmy podziwiać produkcje Natalii – Girl Power, filmy Aleksandra Osmałka z Aleksem Brzękiem czy Dawidem Czekajem w rolach głównych. Prócz tego zobaczyliśmy także film Michała Zielińskiego „Woods and Stones” z Bananem przejeżdząjacym NS’a na rekordowej wysokości, film Wiktora Tomczyka z niesamowitą jazdą Sebastiana Podgórskiego, produkcję Kacpra i Filipa Miętki, która była połączeniem pasji do rowerów i samochodów oraz niezwykle urzekający film Kuby Gzeli z Markiem Turkiewiczem w roli głównej.

Zdjęcie: ALHE media

Ok, ale to był dopiero pierwszy blok! Tuż po nim przyszedł czas na kolejny blok dyskusyjny – tym razem Mateusz Szachowski opowiedział o marketingowych wyzwaniach, które stawiane są przed zawodnikami poszukującymi sponsorów.

Zdjęcie: ALHE media

Po prelekcji Szacha przeszliśmy do bloku filmów zagranicznych, a tutaj było naprawdę grubo! Film Kuby Gzeli z Kade’em Edwards’em, czy filmy od czesko-słowackiej ekipy Bikes on Film były niesamowitym widowiskiem dla entuzjastów prawdziwego downhill’u oraz freeride’u. Ale to wciąż nie jest koniec! Wisienką na torcie całego wieczoru był film Huntera Paulla zatytułowany When does the trend end? Który był idealnym podsumowaniem całego festiwalowego wieczoru.

Zdjęcie: ALHE media

Tuż po wszystkich projekcjach rozdaliśmy 500 zł od Konrada Kasprzyka (który był także odpowiedzialny za losowanie) oraz rozdaliśmy upominki od Proxa oraz Bimbru. Po kinie odbył się również after w Celnej 10! Wieczór oceniamy 10/10, dziękujemy za przybycie, wyborną zabawę i za rok widzimy się ponownie!

Zdjęcie: ALHE media

A tymczasem zapraszamy was na najbliższe wydarzenia:

Z rowerowym pozdrowieniem,