
15 lutego w Nowej Zelandii odbędzie się impreza Natural Selection Bike. Pośrodku gór w bezpośrednich okolicach Tahuna Queenstown powstała kompletnie nowa trasa Big Mountain Freeride, gdzie właśnie zbierają się najlepsi freeriderzy i freeriderki na świecie, aby wziąć udział w innowacyjnej imprezie na górze Dewar.
Koncept imprezy NST Bike to nowy kierunek rozwoju rowerowego freeride’u, który czerpie garściami z innych dyscyplin. Miejsce zostało wybrane ze względu na naturalne przeszkody, gdzie można było łatwo stworzyć niesamowitą trasę Big Mountain Freeride, z mnóstwem dropów, shark finów, hop i stepup’ów.
Todd Barber, Dyrektor NST Bike
Zaproszeni zawodnicy to prawdziwy mix ze świata freeride’u i slopestyle’u, którzy zostali zebrani razem w jedno miejsce, aby wyznaczyć nowy kierunek rozwoju zawodów freeride’owych. Każdy z nich będzie musiał wziąć udział na dwóch oddzielnych unikalnych liniach, a końcowy wynik będzie średnią z dwóch przejazdów.
Impreza Natural Selection Bike jest poniekąd kontynuacją sprawdzonego formatu imprezy Proving Grounds, która była swoistą rundą eliminacyjną przed Red Bull Rampage. Na chwilę obecną materiałów z imprezy jest jak na lekarstwo, ale z instagramowych relacji Szymona Godźka wiemy już, że na 2 liniach znajduje się aż 26 przeszkód, a pierwsze loty właśnie ruszają.
Czekamy na więcej!
Lista zawodników biorących udział w Natural Selection Bike 2025:
- Cami Nogueira (Argentyna)
- Casey Brown (Kanada)
- Vinny Armstrong (Nowa Zelandia)
- Vaea Verbeeck (Kanada)
- Barb Edwards (USA)
- Dylan Stark (USA)
- Bienvenido Aguado Alba (Hiszpania)
- Carson Storch (USA)
- Nicholi Rogatkin (USA)
- Thomas Genon (Belgia)
- Reed Boggs (USA)
- Johny Salido (Meksyk)
- Kurtis Downs (USA)
- Dzikie karty:
- Robin Goomes (Nowa Zelandia)
- Hannah Bergemann (USA)
- Georgia Astle (Kanada)
- Szymon Godziek (Polska)
- Adolf Silva (Hiszpania)
- Tom Isted (Wielka Brytania)
- Talus Turk (USA)
- Paul Couderc (Francja)
- Kade Edwards (Wielka Brytania)