Martin Soderstrom podczas targów Eurobike, które odbyły się w ubiegłym tygodniu w niemieckim Friedrichshafen zdobył pierwsze miejsce zarówno w kategorii Dirt jak i 4X, objeżdżając swoich rywali na singlespeedzie. Tym samym szwedzki zawodnik jest pierwszą osobą, której udało się zwyciężyć w obu dyscyplinach w całej historii targów.

Jak mówi sam zawodnik w 4X wystartował dla zabawy, leczy udało mu się wygrać. W kategorii Dirt lista finałowa składała się z 10 zawodników z 8 krajów, gdzie znaleźli się m.in. tacy zawodnicy jak Sam Pilgrim (GBR), Amir Kabbani i Benny Korthaus (GER), Phil Sundbaum (USA), ubiegłoroczny zwycięzca Darren Pokoj (AUS).

Amir Kabbani w swoim przejeździe pokazał m.in. backflip-xup, 360tailwhip, oraz 360 zajmując tym samym 3 miejsce na pudle. Drugie miejsce na pudle zajął Sam Pilgrim wykonując 360barspin, frontfipa i tuck-nohand’a. Najwyższą notę uzyskał Martin Soderstrom w swoim przejeździe pokazując 360tailwhip, double-tailwhip oraz double-barspin’a.

1st Martin Soderstroem (SWE)
2nd Sam Pilgrim (GBR)
3rd Amir Kabbani (GER
4th Phil Sundbaum (USA)
5th Benny Korthaus (GER)

W kategorii 4X Martin wystartował dla zabawy. Kwalifikacje pokazały iż Martin już na pierwszym odcinku uzyskał już sporą przewagę nad rywalami. Podczas swoich przejazdów wykonał kilka barspin’ów i tabletop’ów, co tylko potwierdza fakt iż dobrze się bawił. W przejeździe finałowym już na starcie odstawił swoich konkurentów nie dając im żadnych szans aż do mety.

1st Martin Soderstroem (SWE)
2nd Adam Stasek (CZE)
3rd Flo Gottschlich (GER)
4th Daniel Prijkel (NED)

Źródło: Rasolution
Foto: Lars Scharl