Karuzela teamowa w Pucharze Świata DH rozkręciła się na dobre i powoli saga transferowa dobiega końca. Sezon 2016 stoi pod znakiem ogromnych zmian i roszad w zespołach, a przed chwilą dowiedzieliśmy się gdzie trafi obecny Mistrz Świata DH – Loic Bruni.

Bruni, Vergier oraz Iles przechodzą do Specialized Gravity Team
Loic Bruni podczas iXS Pucharu Europy DH w Schladming 2015

Jako, że jego dotychczasowy zespół Lapierre Gravity Republic został rozwiązany i nie będzie brał udziału w zawodach Pucharu Świata DH, to musiał znaleźć sobie nową ekipę. Wraz ze swoim partnerem z poprzedniego zespołu Lorisem Vergier’em, w 2016 roku ścigać się będą w Specialized Gravity Team. Do ekipy dołączy także młody i utalentowany Finn Iles.

Bruni, Vergier oraz Iles przechodzą do Specialized Gravity Team
Loris Vergier podczas iXS Pucharu Europy DH w Les deux Alpes 2015

Tym samym zapowiada się, że ekipa Specialized’a będzie miała jeden z najciekawszych (i najmłodszych) zespołów ścigających się w Pucharze Świata DH. Co ważne, w ekipie pozostaje także Troy Brosnan oraz inny świeży nabytek – Jared Graves (enduro). Jednak oni będą startować w ramach Specialized Factory Team. Nie licząc Graves’a, to średnia wieku w ekipie wynosi zaledwie 19,5 roku! Brosnan i Bruni ścigają się już jakiś czas, ale mają ledwie 22 i 21 lat, Vergier ma 19, a Iles zaledwie 16 wiosen. Warto dodać, że dla Finna będzie to pierwszy rok startów w Pucharze Świata DH kat. Junior.

Bruni, Vergier oraz Iles przechodzą do Specialized Gravity Team
Finn Iles podczas Crankworx Whistler 2014

Wygląda na to, że rozwiązanie kontraktu z leciwym, aczkolwiek wciąż bardzo groźnym, Aaronem Gwin’em, wyszło ekipie na dobre. Zapowiada się bardzo ciekawy sezon, a my ciągle czekamy na informację, gdzie trafi Gwin?