Wraz z początkiem roku nasi najlepsi zawodnicy rowerowego freestyle’u, Dawid i Szymon Godziek, zakończyli wieloletnią współpracę z marką NS Bikes. W kuluarach wiele się mówiło o nowym sponsorze braci, ale dopiero teraz pojawiło się oficjalne info. Tym samym ogłaszamy, że Dawida i Szymona od sezonu 2024 zobaczymy na rowerach marki Specialized.

YouTube player

Cieszę się mega, że dołączyliśmy z Dawidem do teamu Specialized. Czuję, że jest to nowy rozdział w mojej karierze. Od tego roku planuję pełne skupienie na freeride. Slopestyle’u i dirtu będzie jednak trochę mniej. Jaram się, że Dawid jest w tym wszystkim ze mną, bo właśnie on króluje w dyscyplinach, które ja planuję odpuścić. Wierzę, że wszystko będzie działać tak sprawnie, jak nigdy wcześniej!

Szymon Godziek
Dawid Godziek / zdjęcie: Dawid Wilkus
Szymon Godziek / zdjęcie: Red Bull Content Pool

Chłopaki do swojej dyspozycji będą mieli całą gamę sprzętu amerykańskiego producenta, a ich wyborami zostały takie maszyny jak Specialized P3 (dirt/slopestyle), Demo (freeride) czy Levo SL (elektryk). Szymon na nowym rowerze zalicza już pierwsze lapsy podczas Freeride Fiesty w Meksyku, ale kontuzja kolana sprawia, że najpewniej zobaczymy go w pełnym gazie na Darkfeście z początkiem lutego. Z kolei Dawida na nowym rowerze będziemy mogli zobaczyć dopiero w marcu podczas Crankworx Rotorua.

O marce Specialized

Amerykański producent rowerów i akcesoriów rowerowych z siedzibą w Morgan Hill w Kalifornii. Firmę założył Mike Sinyard w 1974. Obecnie jest to jeden z największych producentów rowerów, obok Trek Bicycle Corporation i tajwańskiego Giant Manufacturing. W 1981 Specialized jako pierwsza na świecie zainicjowała na dużą skalę produkcję rowerów górskich, których pierwszy model nazwała Stumpjumper.

Oficjalna strona: specialized.com
Media: facebook, instagram, youtube