Tegoroczna przerwa zimowa przyniosła prawdziwe trzęsienie ziemi wśród zespołów zjazdowych i enduro, ale największą bombą transferową okazał się Greg Minnaar. Najbardziej utytułowany zawodnik zjazdowy na świecie rozstał się ze swoim długoletnim zespołem Santa Cruz Syndicate, co dla wielu kibiców było ogromnym szokiem. Po kilku tygodniach oczekiwania w końcu potwierdziły się plotki i jego nową ekipą został fabryczny zespół Norco, czyli firmy, która świętuje w tym roku 60-lecie istnienia.

YouTube player

Aż do teraz nie miałem pojęcia, że inżynierowie Norco są tak niesamowici. Nigdy nie widziałem tego w żadnej innej firmie, a tu inżynierowie mają oddzielny wydział, który współpracuje z zespołem wyścigowym. Cieszę się, że zostałem częścią Norco i będę mógł wnieść swoje lata doświadczenia. To nowy rozdział w moim życiu, a dopiero się rozkręcamy.

Greg Minnaar

Oprócz Grega w zespole będą jeździć także dotychczasowi zawodnicy – Gracey Hemstreet oraz Lucas Cruz. Jednak rola najlepszego zawodnika w historii nie będzie ograniczać się tylko do ścigania i przekazywania wiedzy młodszym członkom ekipy. Greg ma być dużą pomocą w stworzeniu jeszcze lepszej maszyny do ścigania, a w przyszłości pójść w kierunku managera teamu.

Zdjęcie: David Nogales Tarragó

Dlaczego Norco i dlaczego teraz?

Greg Minnaar: Spędziłem niesamowite lata z moim poprzednim zespołem, ale stało się jasne, że nadszedł czas na zmiany. Szukałem marki, która podzielała moje wartości i wizję na przyszłość, zarówno jako zawodnika jak i managera/mentora. Miałem wspaniałe spotkanie z Gwen van Lingen (Dyrektorka Norco), która przekonała mnie w momencie, gdy testowałem sprzęt z inżynierami Norco. To było naprawdę imponujące, prawdopodobnie to jedyni inżynierowie na trasach zjazdowych jakich spotkałem. Spędziliśmy już wiele godzin razem, planując i testując nowy rower zjazdowy i jestem w pełni przekonany, że podzielają moją ambicję, aby zbudować najszybszą zjazdówkę na świecie.

Zdjęcie: David Nogales Tarragó

Jak długo planujesz się jeszcze ścigać?

Mam pasję do ścigania większą niż kiedykolwiek. Początkowo chciałem zakończyć karierę po Mistrzostwach Świata w Fort William, ale wszystko potoczyło się zupełnie inaczej niż chciałem. Chcę odejść po dobrym sezonie i nie mówię tu o wynikach, ale o tym, że będę dobrze się bawił. Mój wewnętrzny ogień rywalizacji mocno płonie i planuję startować jeszcze przynajmniej przez rok. Każdy sezon przynosi nowe wyzwania i dopóki będę czerpał z tego radość i czuł się w formie, to będę walczył.

Zdjęcie: David Nogales Tarragó

Co myślisz o nowym rowerze zjazdowym Norco?

Jestem już po pierwszych testach i jestem pod wrażeniem tego jak spisuje się nowy sprzęt. Inżynierowie stworzyli coś specjalnego, co nie zawiera kompromisów. Design z wysokim punktem obrotu jest dla mnie nowy i oferuje kilka interesujących plusów, więc pracujemy mocno, aby wyciągnąć z tego maksimum, nie tylko dla mnie, ale także dla reszty zespołu.

Zdjęcie: David Nogales Tarragó

Jakie masz plany oprócz ścigania się?

Poza trasą będę pełnił funkcję mentora dla Gracey i Lucasa, więc bardzo chcę ich lepiej poznać. Naszym planem jest stworzyć środowisko dla zawodników, aby mogli błyszczeć, a do tego będziemy potrzebować najlepszej ekipy. Musimy znaleźć odpowiedni balans pomiędzy umiejętnościami, atmosferą i pewnością siebie. Jestem bardzo podekscytowany tym, że będę miał większą rolę w rozwijaniu młodych talentów.

O marce Norco Bicycles

Norco to globalny lider w produkcji wysokiej klasy rowerów górskich. Marka znana jest ze swojego przywiązania do innowacji, wysokiej jakości wykonania i pogoni za doskonałością. Firma założona została w 1964 roku jako Northern Cycle Industries i przez lata mocno ewoluowała. Góry Kolumbii Brytyjskiej są mocno powiązane z DNA Norco i zawsze będą inspiracją dla charakteru każdego roweru marki.

Oficjalna strona: norco.com
Media: facebook, instagram, youtube