iXS SENDA dh i iXS SGOL dh

Do naszej redakcji dotarł zestaw ubrań firmy iXS do DH. Nasz kolega Adam przetestuje je w terenie a tymczasem pierwsze wrażenia.

spodnie iXS SENDA dh

dane techniczne;

http://products.ixs-sportsdivision.com/en/mtb-gravity-selection/shorts-pants/ixs-senda-dh-hose.html

ixs_spodnie_43ride

„Długie spodnie jak to spodnie. dwie nogawki, dobre na chłodniejsze dni. Materiał spodni jest zróżnicowany; tam gdzie jest taka potrzeba mamy wentylowaną tkaninę, tam gdzie potrzebna ochrona znajdują się gumowe wstawki. Materiały solidne, ale sprawdzę to przy ewentualnych glebach:) Opisze cztery rzeczy na które warto zwrócić uwagę:

1.Nie są to kolejne spodnie na MX czyli nie maja końcówki nogawki niczym „leginsy” w celu założenia wysokiego buta, wiec wyglądamy w nich normalnie. Nogawka kończy się małym ściągaczem, żeby zębatka nie przeszkadzała nam w dokręcaniu.

2.Kolejna rzecz która odróżnia je od kroju MX to kieszenie do których możemy schować karnet lub zestaw imbusów, jeśli w połowie trasy lubi się wam luzować np wahacz.

3.Spodnie posiadają zatrzaski zamiast rzepów(brudne nie działają) lub plastikowego paska( mechanizm lubi się łamać) która dopina nam klapę osłaniającą zamek

4.Ostatnia rzeczą jest regulacja obwodu pasa, nie ma problemu jeśli po świętach przybyło nam w pasie kilka cm, paskami  zmniejszymy obwód gaci.”

jersey iXS SGOL dh

dane techniczne;

http://products.ixs-sportsdivision.com/en/mtb-gravity-selection/jerseys/ixs-sgol-dh-trikot.html

jersey_ixs_43ride

„Sprawa podobnie jak ze spodniami, jersey jak jersey, dlugi rękaw. Znowu rozchodzi sie o szczegóły takie jak np:

1.Materiał z którego jest wykonana jest śliski i lekko błyszczący, wydaje mi się że brud powinnien odpadać, ma również szybko wysychać.

2.Pod pachami siateczka: wywietrzy nam pachy i schłodzi podczas upalnych dni.

3.Od wewnątrz na krańcu bluzy przyszyta łatka materiału do wycierania gogli.

Jersey posiada naklejkę “neck brace friendly” czyli ma być idealny do stabilizatora karku tzw „chomonta” . Zauważyłem, że w okolicach szyi i ciut na plecach naszyty jest cieńszy materiał, możliwe po to żeby ochraniacz nie uwierał? zobaczymy w górach.”

Adam UFIK Budzynowski