Do naszej redakcji dotarł pełny kokpit od firmy FUNN, któremu w najbliższym czasie przyjrzymy się bliżej i zobaczymy na co go stać. Zestaw, który otrzymaliśmy składa się z kierownicy Full On 31.8, mostka Funnduro oraz kompletu gripów Combat II. Przyjrzyjmy się im bliżej..


Testowany kokpit FUNN: kierownica Full On, mostek Funnduro, gripy Combat II


Kierownica FUNN Full On

Kierownica FUNN Full On

Wykonana z aluminium 6061-T6, potrójnie cieniowana, o szerokości 785mm i grubości 31.8mm. Kąty kierownicy to 8st. do tyłu oraz 5.5st. w górę. Dodatkowo nasz egzemplarz posiada 15mm wzniosu. Waga oficjalna to 360g, jednak nasza waga redakcyjna pokazała dokładnie 343 gramy (przy pełnej szerokości). Testowany egzemplarz posiada prostą i stonowaną grafikę, a wszystko to utrzymane jest w czarnym nudnym kolorze (taki chcieliśmy!). Gdyby ktoś jednak chciał większego kolorytu, to do wyboru ma także srebrny, czerwony, niebieski i pomarańczowy. Bardzo praktycznym dodatkiem są linie na końcu kierownicy z podanymi długościami, w końcu nie trzeba bawić się z miarką i liczyć na to, że nikt nie machnął się przy liczeniu.. i cięciu ;)


Kierownica FUNN Full On


Chwyty FUNN Combat II

Gripy FUNN Combat II

W ofercie firmy FUNN znajdziemy dwa rodzaje chwytów: Combat oraz Combat II. Na pierwszy rzut oka nie różnią się one od siebie, ot zwykłe czarne gripy ze skręcanymi obejmami z obu stron. Jednak różnią się one fakturą gumy oraz jej twardością. Jakiś czas temu miałem zamontowane chwyty FUNN Combat i sprawdzały się bardzo dobrze, aż do momentu upałów i jazdy bez rękawiczek. Jednak guma w Combat II jest twardsza i powinna lepiej znosić wysokie temperatury. Waga zmierzona to 114g (bez barendów).


Mostek FUNN Funnduro

Mostek FUNN Funnduro

Najfajniejsza część na końcu. Otóż największe wrażenie zrobił na mnie mostek FUNN Funnduro, który dedykowany jest właśnie do jazdy enduro i all mountain. Dostarczany jest w gustownym tekturowym pudełeczku z ładnie wyciętym logo FUNN, takie fajne opakowanie na półkę, który miło połechta serce nowego użytkownika ;) Mostek wykonany jest z aluminium 6061-T6 obrabianym CNC, wznios to 0st., a długość wynosi 45mm (dostępna jest również wersja 60mm). Mój egzemplarz jest anodowany na niebiesko i spodziewałem się całego mostka w tym kolorze, jednak tutaj boki są polerowane i nadaje to fajnego efektu (dostępne są również inne kolory mostka). Zaskoczyła mnie również bardzo niska waga 117g oraz użycie nietypowych jak na mostek śrub M5 (w zdecydowanej większości królują śruby M6).


Mostek FUNN Funnduro

Jak cały zestaw będzie spisywać się w praktyce? Zobaczymy i zdamy relację. Póki co dopasowałem i ustawiłem wszystko pod siebie i wybieram się na przejażdżkę :)

Części do testu udostępniła firma Rower + Sport.