Gdy szukamy butów na rower – od razu myślimy o marce Five Ten. Do grona producentów obuwia dedykowanego rowerowej ekstremie dołączyła marka Giro, mająca w swojej ofercie na rok 2016 model Jacket. Giro Jacket to obuwie zaprojektowane z myślą o wyjątkowej przyczepności do platform, w szczególności dla zjazdowców i dirtowców. Czy stanie się konkurencją dla kultowych 5.10?

Buty Giro Jacket 2016 - pierwsze wrażenie

Producent na swojej stronie prezentuje informacje techniczne:

  • podeszwa wykonana z gumy Vibram Mega Trip, o podwójnej gęstości
  • wyściółka z materiału Eva z technologią Aegis, pochłaniającego wstrząsy
  • pięta wzmocniona wstawką Poron XRD, minimalizującą skutki twardych lub awaryjnych lądowań

Buty Giro Jacket 2016 - pierwsze wrażenie

W praktyce w pudełku dostajemy but o klasycznym kroju typu skate, który nie wzbudzi sensacji podczas wizyty w spożywczaku, w przerwie od jazdy. Płaska podeszwa jest bez udziwnień, z drobnym protektorem i powinna zapewnić bezproblemowe dopasowanie do pinów naszych platform. Wierzchnia warstwa wytrzymałego tworzywa pokryta jest impregnatem, który podczas spłukiwania błota nie powoduje wsiąkania wody do środka buta. Producent obiecuje dobre trzymanie stopy, ochronę przed błotem oraz latającymi kamieniami. Warto zaznaczyć, że Jacket jest jednym z dwóch modeli butów w ofercie Giro, stworzonych z myślą o platformach (drugim jest Giro Jacket Mid – wyższa wersja modelu Jacket).

Buty Giro Jacket 2016 - pierwsze wrażenie

Co mogę powiedzieć po pierwszym kontakcie z Giro Jacket?

Justyna John, 43RIDE:

Specjalnie dla Was wybrałam się na pobliską otwartą siłownię, aby jeszcze przed sezonem sprawdzić wygodę buta oraz ochronę przed błotem. Pogoda w tym przypadku dopisała – roztopiony śnieg stworzył lepiące bagienko przyklejające się do podeszwy. Podczas chodzenia czuć, że but trzyma stopę, ale nie powoduje nieprzyjemnego ucisku. Z kolei niski profil nie zabezpiecza kostki – ciekawa jestem czy odbije się to na komforcie podczas jazdy? Po ubrudzeniu buta spłukałam je prysznicem i woda spłynęła jak po kaczce, nie wchłaniając jej do wnętrza. Wizualnie buty mają estetyczne szwy, a w miejscu klejenia nic nie wyciekło na materiał. Do wyboru mamy kilka wersji kolorystycznych. Ciekawa jestem, jak będą trzymały się pinów i czy będą godnym następcą moich ukochanych 5.10. Czas pomyśleć o pierwszym wypadzie w góry!”

Buty Giro Jacket 2016 - pierwsze wrażenie


Oficjalna strona: giro.com
Dystrybucja Giro: shimano-polska.com
Sklep: shop.43ride.com – 479zł (kolor czarny)