Dobre szorty rowerowe poznacie po tym, że… ich nie zauważycie. Brzmi jak żart? Nic podobnego. Źle zaprojektowane i wykonane spodenki do jazdy potrafią być przekleństwem – od źródła frustracji ich posiadacza, po obtarcia i oparzenia od kilkugodzinnej jazdy w nich na rowerze.

endura_g3r_test

Na szczęście firma Endura to specjaliści od projektowania wygodnych i dobrze wykonanych ubrań rowerowych, a szorty Endura MT500 Burner Ratchet 2016 nie są tu wyjątkiem. Wysokiej jakości materiały, przemyślane detale i eleganckie, nowoczesne wzornictwo.

endura_43ride_spodenki_test

Model Burner Ratchet jest skierowany do rowerystów ceniących sobie grawitacyjne odmiany MTB, od ciężkiego enduro poprzez zjazd. Szorty są grube, solidnie wykonane i na pewno przeżyją niejedną glebę ich posiadacza. Egzemplarz prezentowany przez nas miał chrzest bojowy już w pierwszym tygodniu, spodenki spisały się na medal – brak uszkodzeń mimo solidnego „dzwona” na trasie, nasz tester dostał jednak upomnienie za braki w technice jazdy ;).

Kilka danych technicznych od producenta:

  • Wytrzymały materiał Oxford-Canvas z wykończeniem w technologii cyfrowej sublimacji
  • Trwały panel w kroku
  • Elastyczne panele w kroku zapewniające dodatkową wentylację
  • Krój pozwalający na założenie ochraniaczy
  • Pełne wykończenie z oddychającej siateczki wewnątrz
  • Zamek z przodu i regulacja w pasie za pomocą taśm z łatwo dostępnymi patkami (łatwa obsługa w rękawiczkach)
  • Wewnętrzne wykończenie silokonowe zapobiegające spadaniu

Nowy model szortów przeznaczonych do najostrzejszej jazdy. Szorty idealnie sprawdzą się w ciężkim enduro oraz zjeździe. Skuteczny system regulacji w pasie, boczne kieszenie pozwalające na schowanie karnetu na wyciąg lub pieniędzy oraz świetne wykończenie silokonowe w pasie utrzymujące szorty na miejscu sprawiają, że model ten jest także bardzo praktyczny.

43ride_endura_spodenki_test_g3r

Warto nadmienić, że kieszenie boczne są bezpiecznie zapinane na zamki a producent przewidział też możliwość jazdy w popularnych „pampersach”, dając możliwość szybkiego i bezproblemowego wpięcia wewnętrznych spodenek Endura w systemie Clickfast™. Tymczasem góry i lasy wzywają. Do zobaczenia gdzieś na szlakach.

Producent: http://www.endurasport.com/

Gdzie można kupić? Może tu ? http://www.endurastore.pl/