Rękawiczki Endura Pro SL.

Nic tak nie sztywnieje w życiu jak dłonie na mrozie, a taki dyskomfort potrafi całkowicie odebrać przyjemność z jazdy w zimowo/jesienne dni. Zimno, wietrznie, mokro… Z pomocą nadeszła Endura ze swoimi rękawiczkami wodoodpornymi Endura Pro SL, które są najwyższym i najcieplejszym modelem w kolekcji szkockiej marki.

Wierzch wykonany jest z elastycznego materiału typu softshell.

Specyfikacja:

  • Wierzch wykonany z elastycznego materiału typu softshell
  • Wewnętrzna, oddychająca i wodoodporna membrana z uszczelnionymi szwami
  • Wewnętrzna strona wykonana z syntetycznej skóry z silikonowym wykończeniem zapewniającym pewny chwyt
  • Wypełnienie Primaloft® Gold zapewnia doskonałą izolację termiczną
  • Długi, elastyczny i dopasowany mankiet
  • Elementy odblaskowe
Wypełnienie Primaloft® Gold.
Długi, elastyczny i dopasowany mankiet oraz widoczny na zdjęciu element odblaskowy.

Podsumowanie

Rękawiczki Endura Pro SL używam od okresu zimowego 2018/19. Chętnie je wybieram, gdy temperatura osiąga około +5 i niżej (powyżej +5 dla mnie jest w nich za ciepło). Wypełnienie Primaloft® Gold bardzo fajnie utrzymuje temperaturę, a rękawiczki dzięki zastosowanej membranie są wodoodporne (nie jestem fanem jazdy w deszczu, ale zdarzyło się, działają). Długi mankiet rękawiczki robi robotę, utrzymuje ciepło na nadgarstku, jej długość w niczym mi nie przeszkadzała i w połączeniu z moją ulubioną kurtką Endura Windchill II precyzyjnie chroniła moje dłonie. Wewnętrzna powierzchnia rękawiczki odpowiedzialnej za chwyt wykonana jest ze skóry syntetycznej pokrytej kilkoma elementami, które poprawiają chwyt na kierownicy. Rękawiczki Endura PRO SL ze względu na swoją budowę i rozmieszczenie paneli i wzmocnień dedykowane są raczej do jazdy szosowej, endurance.

– Zbigniew Nowicki, 43RIDE
Wewnętrzna strona wykonana z syntetycznej skóry z silikonowym wykończeniem zapewniającym pewny chwyt.

O marce Endura

Marka Endura, założona w 1993 roku, jest synonimem pomysłowego, trwałego podejścia do odzieży technicznej, która pozwala cieszyć się każdym stylem jazdy. Od MTB, przez jazdę miejską, szosową, aż po triathlon – to #AllTribesOneClan, z filozofią Renegade Progress, która jest sprzeczna z konwencjami i obejmuje radykalność w tworzeniu produktów zmieniających zasady gry.

Od pierwszych prototypów wykonanych na stole kuchennym w Edynburgu, Endura przekształciła się w podziwianą globalną markę z asortymentem przełomowych i nagradzanych produktów. Endura wspiera także imponującą listę światowej klasy sportowców, w tym pioniera przełomu, Graeme’a Obree, sensację trialową Danny’ego MacAskilla i rodzeństwo zjazdowe Athertonów.

Oficjalna strona:
endurasport.com
Dystrybucja:
endurastore.pl
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube