KWIAT PAPROCI ZNALEZIONY – WIECZNE SZCZĘŚCIE DLA ANDRZEJA KAISERA
RED BULL KWIAT PAPROCI, NOC ŚWIĘTOJAŃSKA 23-24 CZERWCA, SOPOT

23 czerwca równo z zachodem słońca w Sopocie rozpoczął się pierwszy nocny maraton rowerowy Red Bull Kwiat Paproci, w którym udział wzięło 201 zawodników. Inspiracją do zorganizowania zawodów była legenda o zakwitającym w noc świętojańską kwiecie paproci. Rywalizację wygrał Andrzej Kaiser z Bytowa zdobywając symboliczne trofeum. Ceremonię nagród uświetniły różnorodne atrakcje kulturalno rozrywkowe, m.in. koncert z mobilnej sceny Red Bull Tourbus zespołu Happysad.

Bezchmurne niebo, jasna noc i doskonałe humory towarzyszyły zawodnikom startującym w jedynym nocnym maratonie rowerowym Red Bull Kwiat Paproci. Zawodnicy oprócz rywalizacji na 8 km pętli mieli za zadanie znaleźć legendarny kwiat paproci, który według wierzeń ludowych zakwita tylko w tę jedną noc, a szczęśliwy znalazca zdobędzie wieczną młodość i dostatek. Zdobywcą trofeum Kwiat Paproci został Andrzej Kaiser, który pokonał najdłuższy dystans (29 okrążeń – 232 km) spośród 201 zawodników biorących udział w maratonie.

Wśród kobiet najlepsza była Weronika Hoffman z Sopotu, która w ciągu siedmiu godzin pokonała dystans 184 km (23 okrążenia)! Rywalizację drużynową wygrał duet Robert Bartosz i Bartosz Banach, pokonując trasę 240 km (30 okrążeń).

„Mam tak dosyć roweru, że nie spojrzę na niego chyba do jutra.” – powiedział Adam Grześkowiak. „To były bardzo fajne zawody. Początkowo myślałem, ze nie będzie tak ciężko. Ośmiokilometrowa pętla teoretycznie nie jest niczym wielkim, ale kilkunastokrotne pokonywanie tej trasy w nocy – to już nie lada wyczyn. Cieszę się, że mogłem wziąć w tym udział!” – powiedział jeden z uczestników.

Red Bull Kwiat Paproci to nie tylko zawody rowerowe, to także noc inspirowana muzyką i sztuką. Kibice zgromadzeni w okolicach Parku Północnego mogli posłuchać koncertu zespołu Happysad grającego z mobilnej sceny Red Bull Tourbus. Oprócz muzyki, były też atrakcje wizualne: pokazy fireshow kolektywu Mamadoo, koncert na płonących beczkach, puszczanie lampionów, a artysta Ivo Nikić przygotowywał specjalny art performance – „Bitwa robotów”.

Zwycięzcy otrzymali nagrody o łącznej wartości 20 000 PLN oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Citroen. Lidera klasyfikacji indywidualnej oraz zwycięski team czekają dwumiesięczne wakacyjne jazdy samochodami Citroen!

Klasyfikacja generalna mężczyzn:
1. Andrzej Kaiser (Bytów) – 29 okrążeń
2. Krzysztof Krzywa (Gdańsk) – 28 okrążeń
3. Daniel Formela (Gdynia) – 27 okrążeń

Klasyfikacja generalna kobiet:
1. Weronika Hoffmann (Sopot) – 23 okrążenia
2. Olga Niewiarowska (Przasnysz) – 23 okrążenia (strata 00:05:49)
3. Anna Świerkowicz (Gdynia) – 22 okrążenia

Rywalizacja drużynowa:
1. Robert Banach i Bartosz Banach (Gdańsk) – 30 okrążeń
2. Sławomir Pituch i Radosław Tecław (Corratec Team) – 29 okrążeń
3. Sławomir Wojciechowski i Maciej Siedlicki (Subaru Trek Gdynia) – 28 okrążeń

Transmisje z zawodów można obejrzeć 26 czerwca o 12:15 w TVP Sport.

Więcej informacji można znaleźć na stronie redbullkwiatpaproci