Ostatnie kilka miesięcy było wyjątkowo burzliwe jeśli chodzi o wszystko co działo się dookoła białostockiego skateparku. W środku w zasadzie zmieniło się niewiele ale istnienie GARAŻu stało pod wielkim znakiem zapytania aż do połowy lutego. Na szczęście udało nam się znaleźć kilka firm, które wspomogą GARAŻ finansowo conajmniej przez najbliższe 12 miesięcy. Niech zamieszczony tutaj film będzie laurką dla sponsorów oraz zaproszeniem do GARAŻu dla tych, którzy tu jeszcze nie dotarli oraz dla wszystkich, którzy nas odwiedzili i chcą wrócic do dalekiej Rosji :) Materiał pochodzi z filmu Terminal Ordinary, który ukaże się niebawem a został nakręcony podczas Mistrzostw Polski BMX 2009.

Oficjalni sponsorzy parku na chwilę obecną to:

Chcielibyśmy podziękować również obozom rowerowym Totalbikes i Dig-Nitty, które w międzyczasie zorganizowały u nas szkolenia najmłodszym zajawkowiczom i zapowiadają kolejne.

Nowy zarząd skateparku nie ustaje natomiast w bojach i staraniach. Aktualnie czekamy na decyzję w sprawie dotacji z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz na decyzję odnośnie uzyskania statutu organizacji pożytku publicznego, który to umożliwi nam zbieranie 1% podatku. I tutaj nasza prośba – jeśli możecie wstrzymajcie się i rodziców z rozliczeniem podatkowym o jeszcze parę dni.

Wyprostowanie w/w tematów zajęło nam niemal rok ale warto było bo teraz będziemy mogli skupić się na rozwoju i rozbudowie tej wyjątkowej miejscówki :)

Karol Kirycki – prezes Stowarzyszenia Skatepark GARAŻ

Pinkbike.com:

Youtube.com: