W przyszłym sezonie prototyp ramy Emes-Racing będzie testował Daniel Myczek. Daniel pochodzi ze Słupska a sezon 2012 będzie pierwszym jego poważnym cyklem startów gdzie będzie ujeżdżać ramę Emesa.

EMES-RACING Darek:

” Rama Emes-a kierowana jest właśnie do osób młodych z ograniczonym budżetem a jednocześnie dużymi ambicjami zawodniczymi i wymaganiami odnośnie roweru Daniel reprezentuje typowego użytkownika naszych ram. Chcemy przekonać się o ich, jakości i mamy nadzieje na przysłowiowe „pudło”.
Chłopak jest młodym kolarzem z ambicjami i potencjałem i dlatego postanowiliśmy pomóc mu w rozwoju. Aby popracować nad techniką Daniel przejeździł drugą połowę sezonu na sztywniaku, aby móc wycisnąć jeszcze więcej z naszej ramy.”

Młody zawodnik rozpoczął swoją przygodę z kolarstwem grawitacyjnym już parę lat temu jeżdżąc sztywniakiem na kołach 24″. Niestety poprzez kontuzję miał następnie przerwę aż do 2007 roku, kiedy to postanowił wrócić do extremalnych odmian MTB. W roku 2008 roku poznał braci Artura i Krzysztofa Wiszniewskich, którzy od tej pory pomagają mu przy doborze sprzętu i przekazali rozległą wiedzę zarówno o jeździe jak i serwisowaniu roweru.
W bieżącym sezonie (2011) pomocną dłoń wyciągnął Michał Chodkowski, który udostępnił miejsce noclegowe oraz wyciąg w zamian za pomoc przy kopaniu tras w Koninkach, co dodatkowo przełożyło się na znaczny wzrost jego siły oraz umiejętnosci zdobytych na trasach Bike Park KONINKI.

Daniela wspierają też między innymi Mariusz Staniuk (Salon Firmowy Toyoty AMS Staniuk w Słupsku), który zapewnia wsparcie przy wyjazdach na zawody w sezonie 2012 oraz Mozartt, w którego części zostanie wyposażony jego rower. Zawodnik stawia sobie za cel uczestnictwo w jak największej ilości zawodów, przez co chce zdobywać doświadczenie oraz obycie z ściganiem się.

43ride życzy powodzenia !