Mamy dzisiaj przyjemność ukazać Wam oficjalne dziecko firmy ILL BIKE. Mianowicie chodzi nam o ramę Peanut. Stalowego pogromcę ulicznych przeszkód.

Może zaczniemy od tego, że dłuższy czas temu grupa kumpli chciała ramę z prawdziwego zdarzenia. Chodziło nam głównie o odpowiednią geometrie, do danej dyscypliny, a nie uniwersalna jak to w większości mogliśmy spotkać na rynku. Drugim ważnym aspektem, który na nas radykalnie wpływał była cena! Tutaj pojawiały się zawsze problemy, ponieważ ile razy znaleźliśmy odpowiednia ramę ( geometria, waga, użyta technologia) cena nasz skutecznie odstraszała. Jeden z nas postanowił stworzyć cos na własną rękę. W skrócie ujmując rok później i kilka prototypów, pozwalamy przeciętnemu riderowi dosiąść naszego dzieła. Utrzymując od początku nasze najważniejsze założenia powstałą rama która zaprojektowana została do radykalnego streetu i parku. Stworzona z użyciem wysokich technologii, jako jedna z niewielu utwardzana po spawaniu co daje jej odpowiednio dużą wytrzymałość aby każdy mógł być pewny swojego sprzętu. W ramie zastosowaliśmy wszystkie najlepsze systemy, miedzy innymi spanish bb, stery zintegrowane, hamulec typu u-break. Pozwala to złożyć stylowa i nowoczesna maszynę do jazdy.

Ponieważ jest to pierwsza, a zarazem mała dostawa rama jest dostępna tylko w jednym kolorze. Kolor który oferujemy jest to piękny czarny mat (zainspirowaniu kolorem Nissana GTR) jakiego chyba nigdzie nie spotkacie. Czarny jak to czarny pasuje do wszystkiego. Wiedząc, że i tak 3/4 osób zrywa naklejki postanowiliśmy zachować Peanuta w czystej stylowej formie.

Jeżeli chodzi o odczucia z jazdy, mogli byśmy pisać jak to łatwo rower wpada w rotacje za sprawa krótkiego tyłu i ostrych kątów. Jednak uważamy to za niepotrzebne. Już teraz każdy kto jeździł na Peanucie zachwyca się jego walorami. Uważamy ze rama sama sobie wypracuje renomę w środowisku.
Jak wcześniej wspomnieliśmy jest to pierwsza i małą dostawa, więc zdecydowaliśmy się na sprzedaż tylko i wyłącznie z naszego sklepu. Ramę możecie zamówić wysyłając zamówienia na info@illbike.pl lub też odnaleźć nasze aukcje na najbardziej znanych portalach aukcyjnych.

Poniżej kilka danych:

Materiał: Stal Cro-mo 4130. Wielokrotnie cieniowana utwardzana po spawaniu.

Górna rura: 550mm
Tylne haki: 350mm
Rura podsiodłowa: 260mm
Długość sterówki: 115mm

Kąt główki (430mm): 74
Kąt podsiodłówki: 74,5

Rozstaw osi: 110*14mm
Suport: Spanish BB
Rozstaw pomiędzy insertami: 130mm
Stery: Zintegrowane (BMX)
Zacisk sztycy: Zintegrowany
Hamulec: U-break
Rotor: Tak
Opona: 2,1 (58mm)

Waga: 2,48kg.

Cena: 780zł
Gwarancja: Rok (12 miesięcy)

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony illbike.pl (już wkrótce w nowej wersji), a także fanpage facebook.com/illbike