Szkoła praktycznie już się skończyła i czas zaplanować nadchodzące 2 miesiące wakacji. Dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali co zrobić z wolnym czasem, proponujemy letnie wyjazdy rowerowe z Totalbikes.

Przyjazna atmosfera, profesjonalna kadra, najlepsze miejscówki do jazdy to atuty naszych wyjazdów. 

Downhill/Freeride

W tym roku downhillowe wakacje zaczynamy od dwóch turnusów w Wierchomli.

Góra w Wierchomli, malowniczo położona w Beskidzie Sądeckim, oferuje kilka tras zjazdowych o zróżnicowanej trudności, dzikie ścieżki, kładki typu northshore i bandy w środkowym lesie, hopki i dropy. Jednym słowem, wszystko co potrzebne do dobrej zabawy z rowerem w górach.

Dodatkowo będziemy mieli dostęp do basenu, aby wymoczyć ciała po ciężkim treningu oraz do sali z projektorem, aby we wspólnym gronie pooglądać filmy rowerowe oraz na bieżąco analizować materiały kręcone na stoku. Wieczorami planujemy również ogniska z kiełbaskami i wspólne grillowanie.

Terminy: 25.06-2.07 oraz 2-9.07

Następnie spędzamy tydzień w Szczyrku, gdzie będziemy aż do Mistrzostw Polski w DH.

Szczyrk to miejcówka niemalże legendarna. Skrzyczne to prawdopodobnie jedyna góra w Polsce gdzie można zjeżdżać ponad 10 minut ze szczytu. Duży wybór tras zjazdowych i ścieżek oraz dobry dojazd do miejscowości czynią ze Szczyrku stolicę polskiego DH.

W sezonie 2011, a dokładnie 17 lipca, Szczyrk będzie gospodarzem Mistrzostw Polski w Zjeździe. Na zawody przygotowana zostanie nowa, wymagająca trasa ze średniej stacji wyciągu. Do tej imprezy można będzie się przygotować pod okiem instruktorów Totalbikes.

Termin:10.07-17.07

Potem przemieszczamy się na dwa tygodnie do Wisły na Stożek.

Wiślański Stożek to od wielu lat miejsce szczególne dla zjazdowców. Tu odbywały się pierwsze zawody cyklu Diverse Downhill Contest, wielokrotne Puchary Polski czy zawody o mistrzostwo kraju. W ostatnich latach bardzo mocno rozwinęła się infrastruktura rowerowa, a Stożek to jedno z nielicznych miejsc w polskich górach gdzie rowerzyści są witani z otwartymi ramionami. W tym roku infrastruktura bikeparku w Wiśle ma się jeszce bardziej rozwinąć, co czyni to miejsce idealnym do doskonalenia swoich umiejętności pod okiem doświadczonej kadry Totalbikes.

 

Terminy: 17-24.07 oraz 24-31.07

Finalnie w sierpniu wyruszamy w trzytygodniową podróż po europejskich bikeparkach (Ruzomberok, Maribor, Morzine, Les Gets, Champery, Chatel, Winterberg), aby wrócić na kilka dni przed rozpoczęciem szkoły.

Eurotrip zastąpił w tym roku wyjazd do Whistler, podczas wyjazdu będziemy mieli szansę na poznanie trasy z Pucharu Świata w Mariborze oraz dwutygodniowe szaleństwo w rejonie francuskiego Morzine (sieć 24 wyciągów oraz dziesiątki kilometrów tras zjazdowych).

Termin: 8-30.08

Nowością w sezonie 2011 i niewątpliwą atrakcją będzie możliwość wypróbowania w terenie topowych maszyn zjazdowych – Transition TR250 oraz Specialized Demo. Oba rowery pochodzą z najnowszej kolekcji tych producentów i będa do waszej dyspozycji podczas obozów jako rowery testowe. Dziękujemy firmie AIRBIKE (Specialized) oraz Bike Time (Transition Polska) za udostępnienie sprzętu.

Nie zabraknie też nagród na zawodach obozowych. Akcesoria Alpinestars i Kore (www.freeridemarket.pl) kaski URGE (www.urgebike.pl) oraz ubrania Stigma Racewear (www.stigmaracewear.com). Wszystko to do wygrania lub wylosowania na obozach dzięki naszym sponsorom, którym serdecznie dziękujemy:)

Na obozach będziemy dysponować profesjonalnym pomiarem czasu firmy Freelap oraz kamerami GoPro, dzięki którym będziecie mogli nakręcić swój przejazd lub przejazd kolegi.

Dirt/Park/4x

 

Standardowo obozy dirt/park/4x organizowane są w Białymstoku – mieście gdzie narodził się polski dirt. Mamy tu wszystko czego potrzeba – kryty skatepark, dirt park, pumptrack, trampolinę i jumbike’a, tor 4x oraz świetne miejscówki w lesie. Po jeżdżeniu będziemy się relaksować w basenie, szaleć w Aquaparku w hotelu Gołębiewski oraz grać w kosza czy w piłkę na sali, która będzie w pełni do naszej dyspozycji.

 

Terminy: 25.06-2.07 oraz 31.07-7.08

Plan wakacji jak widzicie jest napięty i w 100% wypełniony jazdą i dobrą zabawą. Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie www.totalbikes.pl

Kadra w sezonie 2011 to czołowi polscy zawodnicy w swoich specjalnościach: 

Andrzej Marchlewski „Raf” (dirt/skatepark/4x)

Bartek „Papież” Obukowicz (dirt/skatepark/4x)

Remek Oleszkiewicz (dirt/skatepark/4x)

Wojtek Koniuszewski (downhill/freeride oraz dirt/skatepark/4x)

Maciek Kucbora (downhill/freeride)

Łukasz Gwóźdź (downhill/freeride)

Albert Stęclik (downhill/freeride)

Zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki pd okiem naszych instruktorów.

Pozdrawiam
Wojciech Koniuszewski  www.totalbikes.pl