Tradycyjnie Targi Rowerowe w każdym kraju to wielkie wydarzenie, wielkie święto każdego, kto kocha rowery !

Ale zacznijmy od części przyjemnej, tzn części które subiektywnie przedstawię :

KORE  ( www.frace.pl ):

Można było zobaczyc pełną gamę produktów na 2012: nowe kierownice TORSION, DUROX. Cała gama siodełek, gripów, sztyc, zestawów kabli do przerzutek, piasty – o szczegółach będziemy was informowac wkrótce, oczekując na części testowe.

ALPINESTARS ( www.freeridemarket.pl )

I jest, zbroja MTB Bionic Jacket została przeprojektowana na 2012 otrzymując nowe panele ochronne, nowe materiały zwiększające komfort oraz to co najważniejsze, zostałą przygotowana pod Bionic Neck ( ochraniacz karku) . Górny panel z żółwia  demontujemy i mam miejsce idealnie pasujące pod montaż ochraniacza. Zbroja 2012 przeprojektowana

Alpinestars ALPS KEVLAR – nowe ochraniacze na 2012

Alpinestars to także wysokiej jakości odzież. W 2012 dostępna bedzie pełna gama produktów do AM, Enduro, FR, DH – postaramy sie zaprezentowac wkrótce poszczególne produkty a niektóre przetestowac

URGE ( www.totalbikes.pl ) :

Dostęp do całej kolekcji 2012 na stoisku, pełna gama kolorystyczna, no i… nowy model do Enduro/AM

Contour ( www.biketime.pl )

Totalna nowośc  model CONTOUR+ z 5Mpx matrycą nagrywa wysokiej jakości filmy w 1080p Full HD. Wykorzystuje 170 stopniowy szerokokątny obracany obiektyw. Pozwala na podgląd kręconego materiału na żywo dzięki wbudowanemu wyjściu HDMI i zewnętrznemu transmiterowi. Aluminowa mocna obudow, rewelacyjna optyka i jeszcze lepsza jakośc nagrań – mamy nadzieję że będziemy mieli możliwośc przekazania wam wiedzy praktycznej po testach.

TRANSITION (www.biketime.pl )

Smaczny kąsek TR 450 ;)

Weeze (www.weeze.pl)

Ominięcie Weeze na tych targach byłoby grzechem. Ja grzeszę,ale nie w tym przypadku. Zobaczyc mozna było na żywo pęłną gamę produktów; napinacze z włókna węglowego ( Carbon), nowe napinacze aluminiowe w pełnej palecie kolorystycznej. Na uwagę zasługują róznież zębatki, osie oraz … nowe projekty o których usłyszałem, a wkrótce oficjalnie Wam zaprezentujemy na naszej stronie.

PODSUMOWANIE:

Na Targach było jeszcze wielu wystawców, wiele znanych firm rowerowych, wejscie na targi za free, zabrakło jednego i chyba najważniejszego … ludzi którzy przyjdą to wszystko zobaczyc. Pamiętam czasy Targów Rowerowych w Katowicach… ale to odległe czasy. Z roku na rok trudno powiedziec że te targi rozwijają się, trudno powiedziec jaka ich przyszłośc. Jedno jest pewne, że musi coś się zmienic. Wychodząc z hali pożegnał mnie oto taki obrazek ( fota poniżej).