Zawody w stolicy za nami. Jak to zawsze na Kazoorce bywa, frekwencja dopisała i do zawodów zapisało się 57 startujących. Dobrą wiadomością jest też to, że po raz pierwszy w historii Polish 4X Open udało nam się zorganizować Four Cross dziewczyn! Na starcie się 4 zawodniczki zawodniczki – Patrycja Łata, Natalia Morgała, Paulina Tuz i Aneta Bartnicka. W zbieraniu punktów w 3 biegach najskuteczniejsza okazała się aktualna Mistrzyni Polski w BMX Racingu – Natalia, druga była Paulina, trzecia Patrycja, a czwarta Aneta. Udało się także rozegrać zawody w kategorii Junior. Tu spośród sześciu najmłodszych zawodników najlepszy był Andrzej Wrzosek z Piaseczna.

Pozostałych 47 zawodników toczyło zacięte boje w kategorii Open. Szybki, szeroki tor z wieloma zakrętami sprzyjał wyrównanej walce. Trzy biegi eliminacyjne, tym razem były niezwykle ważne, gdyż niestety odpaść musiało aż 15 zawodników. Komplet punktów po eliminacjach zdobyło aż 5 zawodników. 32 osoby awansowały do 1/8 finałów rozpoczynając tym samym fazę pucharową.

Ostatecznie po trzech pucharowych etapach do finału trafiło aż 3 zawodników z Rybnika (Szymon Smołka, Bartosz Giemza i Paweł Harazim) oraz Maciek Chmiel z teamu lkkg uniqa bgż. Szymon Smołka okazał się poza zasięgiem wygrywając tym samym drugą edycję z rzędu. Maciek dał radę rozdzielić rybnicką pakę i stanął na drugim miejscu podium, trzeci, na swoim bmxie dojechał Bartek, a stawkę zamknął Paweł Harazim.

Na koniec dla najlepszych oczywiście vouchery na zakupy w AirBike’u, nowiutki Dartmoor Phantom dla Szymona, Crunchipsy, Muc-Off’y i rozlosowane dwa CrossMarki od MaxxOponyRowerowe. Dzięki wszystkim sponsorom, którzy nas wsparli i przyczynili się do zorganizowania tej wspaniałej imprezy. Dzięki wszystkim, którzy przyjechali i do zobaczenia na kolejnych zawodach cyklu Polish 4X Open! Za kilka dni Mistrzostwa Polski 4X w Szczawnie-Zdroju. Zobaczymy jak wyniki z Polish 4X Open przełożą się na osiągnięcia w tej imprezie.

Wyniki:
4xopen.pl/wyniki
4xopen.pl/drabinka

Zdjęcia:
sportofoto.pl
warszawa.gazeta.pl
picasaweb.google.com
dropbox.com
facebook.com
facebook.com

Filmy:
youtube.com
pinkbike.com
youtube.com
youtube.com