Właśnie zakończyliśmy drugi, a zarazem ostatni dzień Sony VAIO Extreme Series Winter Edition na Gubałówce w Zakopanem. Dzisiejszy dzień odbył się pod hasłem „Wyżej, dalej, więcej”! Po mocnym afterparty z serii Sizeer Music on Tour, które odbyło się w sobotę wieczór, na niedzielny start zjawiło się prawie pięćdziesięciu zawodników.Snowboardziści na mocno loopingowej skoczni skakali 17-20 metrów. Najlepszym z nich okazał się Michał Ligocki wykonując bardzo stylowe bs 7 melon. Vice mistrzem Polski w konkurencji Big Air został Piotr Janosz wykonując bs 1080. Podium zamknął Tomek Wolak (FS 720 melon). Panie walczyły o mistrzostwo na mniejszej skoczni (10 metrów płaskiego). Pierwsze miejsce zdobyła Diana Sadłowska wykonując jedyne wśród Pań 540. Vice mistrzynią została Julka Piasecka (Bs 360 mute), a trzecie miejsce zajęła Joanna Zając (Bs 360 tail). Na zmianę z snowboardzistami i snowboardzistkami skakali narciarze freestylowi. Po raz kolejny najwyższe miejsce na podium zajął Jan Krzysztof, a zaraz na nim uplasowali się Staszek Kastor i Piotr Wojarski. W kategorii Pań wygrała Katarzyna Manc po zaciętej walce z Ulą Banach, zwyciężczynią kategorii slopestyle, która odbył się dzień wcześniej. Trzecie miejsce należało do Aleksandry Smagały.

Po zakończeniu finałów snowboardowo-narciarskich przyszedł czas na wisienkę na torcie. Na specjalnie przygotowanej skoczni przywiezionej z Warszawy przez ekipę DirtitMore najlepsi zawodnicy MTB robili ewolucje na najwyższym poziomie. Finalnie wygrał Szymon Godziek wykonując stylowego backflip’a z tailwhip’em. Drugie miejsce zajął Oskar Sontag za wykonanie frontflipa. Trzecie Bartek Obukowicz wykonując backflipoldschool do tabletop.

Sony VAIO Extreme Series Winter Edition to pierwsza impreza w tym sezonie z cyklu imprez ekstremalnych Sony VAIO. Kolejna czyli Sony VAIO Joy Ride Fest to festiwal muzyczno-rowerowy, który odbędzie się już pod koniec maja.

WYNIKI

Freeski BigAir Mężczyźni

 1. Jan Krzysztof
 2. Staszek Kastory
 3. Piotr Wojarski

Freeski BigAir Kobiety

 1. Katarzyna Manc
 2. Ula Banach
 3. Aleksandra Smagała

Snowboard BigAir Mężczyźni

 1. Michał Ligocki
 2. Piotr Janosz
 3. Tomek Wolak

Snowboard BigAir Kobiety

 1. Diana Sadłowska
 2. Julka Piasecka
 3. Joanna Zając

MTB BigAir

 1. Szymon Godziek
 2. Oskar Sontag
 3. Bartek Obukowicz

niedziela