Wierchomla w Beskidzie Sądeckim jest przygotowana do rozpoczęcia sezonu rowerowego. Zapraszamy na trasy zjazdowe już w nadchodzący długi weekend majowy. Wyciąg Wierchomla I będzie otwarty dla rowerzystów i pieszych w dniach: 01.05 – 04.05 .

W kasach biletowych można zakupić specjalne karnety rowerowe. Karnet dzienny w cenie 40 zł  i wielodniowe: II dniowy – 70 zł, III dniowy – 99 zł umożliwiają korzystanie z wyciągu przez cały dzień. Dostępne są również karnety czasowe ważne od 13.00 do 17.00 w cenie 30 zł.  Z wyciągu mogą korzystać nie tylko rowerzyści. Wierchomla I jest również otwarta dla fanów pieszych, górskich wędrówek i tych wszystkich, który zdecydują się na przyjazd w długi majowy weekend do Wierchomli. Karnet w obie strony kosztuje 16 zł, ulgowy 10 zł, a karnety rodzinne dostępne są w cenach 37 zł i 42 zł. W kasach można również kupić bilety na wjazd lub zjazd kolejką.

Więcej informacji o karnetach i cenniku: http://www.wierchomla.com.pl/stacja-narciarska-latem/wyciag-wierchomla-1 

Trasy zjazdowe w Wierchomli

Na stoku Wierchomla I zostały wyznaczone dwie nowe trasy zjazdowe z dodatkowymi opcjami zjazdu o różnym poziomie trudności. Trasy są modernizowane i odświeżane na bieżąco, znajduje się na nich liczne chopki, bandy oraz przeszkody, które urozmaicą zjazdy. Trasy są również odpowiednio oznakowane i zabezpieczone. Atutem tras w Wierchomli jest to, że kończą się przy dolnej stacji wyciągu Wierchomla I, dzięki czemu bardzo szybko można wrócić na początek trasy.

Szczegółowy opis tras zjazdowych: http://www.wierchomla.com.pl/stacja-narciarska-latem/trasy-zjazdowe 

Wierchomla_1

Rowerowy kalendarz imprez w Wierchomli

Jak co roku w Wierchomli odbędzie się kilka imprez rowerowych: m.in. Puchar Wierchomli Cyklokarpaty (17.08.), DH (18.08. – 19.08),  V Edycja Pucharu Polski DH (13.09. – 14.09).

Szczegółowy kalendarz imprez: www.wierchomla.com.pl/stacja-narciarska-latem/kalendarz-imprez.