Dla rowerzystów jeżdżących w bike parkach sezon dopiero się zaczyna. Dzięki nowej karcie GraVity Card powstała możliwość zwiększenia przyjemności z jazdy po europejskich bike parkach. Dzięki skupieniu aż 12 bike parków z całej europy, wliczając w to najnowszy nabytek – Bike Park Serfaus-Fiss-Ladis – powstała jedna karta, którą wykupujemy raz, a cieszymy się jazdą w wielu miejscach.

Zmęczony czyszczeniem i kilkukrotnym sprawdzaniem swojego roweru? Nie ma co się martwić, ponieważ w końcu zaczęła się wiosna i otwierają się bike parki w całej europie. W sezonie 2014 użytkownicy karty GraVity Card będą mogli korzystać aż z 12 miejsc do jazdy, a to wszystko za jedną cenę! Od 19-go kwietnia, aż do 2-go listopada będziecie mogli jeździć po wspaniałych płynnych trasach. Karta na cały sezon kosztuje tylko 385€ (305€ dla młodzieży, 195€ dla dzieci) i dzięki temu zyskujecie możliwość jazdy po wszystkich trasach w 12 miejscach w europie. Kartę GraVity Card można kupić w każdym współpracującym bike parku lub poprzez stronę www: gravity-card.com.

Utworzony w zeszłym roku Bike Park Serfaus-Fiss-Ladis szybko stał się bardzo pożądanym miejscem do jazdy i przy okazji stał się najnowszym członkiem GraVity Card. Usytuowany w środku austriackich alp oferuje wszystko to, co powinien mieć każdy bike park na świecie. Ale to nie wszystko co karta oferuje. Dzięki niej będziecie mogli także uczestniczyć we wszystkich imprezach i zawodach odbywających się na terenie zrzeszonych bike parków przez cały sezon 2014.

Wszelkie informacje potrzebne by zapoznać się z tym jak działa karta GraVity Card, znajdziecie na oficjalnej stronie www: gravity-card.com.

W skład 12 bike parków wchodzą:

Bike Park – Leogang

Region Saalfelden Leogang oraz Bike Park Leogang w 2012 roku gościły Mistrzostwa Świata UCI. Co roku odbywa się tutaj wiele światowych i lokalnych imprez, m.in. 26TRIX czy Out of Bounds Festival. Wspaniałe i emocjonujące zawody sprawiają, że mnóstwo widzów chce tam przyjechać jeszcze raz, tym razem w roli użytkowników tras, po których jeździli najlepsi. Znajdziecie tu 9 różnych tras dla każdego, od kompletnego amatora, aż po najlepszych zawodników.

Godziny i daty otwarcia:

15 maj – 26 październik 2014

Imprezy i zawody:

04-07 czerwiec: Bike four Peaks / starting stage in Leogang
12-15 czerwiec: Out of Bounds Festival
UCI Mountain Bike Downhill World Cup | UCI Four-cross World Championships | 26TRIX
19-21 wrzesień: Biketember Festival
iXS European Downhill Cup Final Stop | Specialized-SRAM Enduro Series (Leogang & Saalbach Hinterglemm) | SCOTT Junior Trophy

Więcej informacji: www.bikepark-leogang.com

Bike Park – Saalbach Hinterglemm

Freeride w najczystszej postaci. Wyciągi na czterech różnych górach sprawiają, że do dyspozycji mamy ponad 400km połączonych ze sobą ścieżek i tras. Sprawia to, że w Saalbach znajdziemy najlepszą infrastrukturę do jazdy na rowerze dla każdego.

Godziny i daty otwarcia:

23 maj – 26 październik 2014

Imprezy i zawody:

03-06 lipiec: Bikes and Beats Festival
25-27 lipiec: Lake of Charity
04-07 wrzesień: World Games of Mountainbiking
21 wrzesień: Specialized-SRAM Enduro Series (Leogang & Saalbach Hinterglemm)

Więcej informacji: saalbach.com/freeride

Bike Park – Zau[:ber:]g Semmering

Bike Park Zau[:ber:]g Semmering oferuje szeroki zakres tras dla wszystkich grup wiekowych i o zróżnicowanych umiejętnościach. Nowością na 2014 rok jest rekreacyjna strefa na końcu tras oraz nowa płynna linia z ogromnymi bandami i stolikami. Drop Battery: nowe przeszkody na trasie Sweet & Sexy – 3 zróżnicowane wielkością dropy, które pozwolą podnieść swoje umiejętności w pokonywaniu takich przeszkód.

Godziny i daty otwarcia:

Maj: czwartek – niedziela
czerwiec: czwartek – niedziela + 9-10 czerwiec
lipiec – sierpień: codziennie
wrzesień – październik: czwartek – niedziela, do 26-go
od 9.00 do 17.00

Imprezy i zawody:

16-17 sierpień: 8th 24 hours Downhill „race the night”

Więcej informacji: bikeparksemmering.at/

Bike Park – Wagrain

Ulokowany w centrum kraju, 60km na południe od Salzburga, blisko autostrady A10. W kilka minut gondola Flyin Mozart zawiezie Was na start, gdzie możecie spodziewać się wielu zróżnicowanych tras. Dla przykładu, szeroka, płynna, zbudowana z pomocą ciężkiego sprzętu, trasa „On Air” czy legendarna „Symphony” lub old schoolowy single track „Angry Ants” czy „Memories”. Duże zróżnicowanie tras to nie jedyne wyzwania jakie czekają na odwiedzających i poszukujących adrenaliny. Jest to idealne miejsce także dla początkujących, którzy mogą zmierzyć się na super płynnej trasie „Lilly’s Treat”.

Godziny i daty otwarcia:

24-25 maj, 29 maj – 1 czerwiec, 3 czerwiec, 5 czerwiec, 3 lipiec, 7-9 lipiec, 12 lipiec: wtorek, czwartek, sobota, niedziela + 20 lipiec
05 lipiec – 31 sierpień: codziennie
od 9.00 do 17.00

Imprezy i zawody:

02-03 sierpień: Symphony Jam Session Weekend

Więcej informacji: bikewagrain.com

Bike Park – Planai

Ponad 1000m przewyższenia oraz 12km fantastycznych tras. Znajduje się tutaj najdłuższa austriacka trasa DH. Start jest na wysokości 1830m, a sama trasa ma długość 4.5km. Znajdują się tu także zróżnicowane trasy dla każdego, niezależnie od umiejętności: „Rookie Trail”, „Flowline” oraz „Jack Lumber Trail”. Szybkie trasy gwarantowane!

Godziny i daty otwarcia:

29 maj – 5 październik: codziennie + ewentualnie 11-12 październik

Imprezy i zawody:

18-22 czerwiec: Gravity Games
19 czerwiec: Austrian Whip offs
21 czerwiec: Pump the City
22 czerwiec: iXS European Downhill Cup
12 lipiec: Shoot in Thrill – Public Photo Shooting
23 sierpień: Shoot in Thrill – Public Photo Shooting

Więcej informacji: bikeparkplanai.at

Bike Park – Winterberg

Niemiecki bike park z największą ilością tras: 10 profesjonalnych tras o łącznej długości 10km. Trasy są bardzo zróżnicowane – dh, slopestyle, dla zaawansowanych i początkujących, w Winterbergu znajdzie się coś dla każdego. Na sezon 2014 główny budowniczy Diddie Schneider sprawił, że wszystkie trasy są równe i jeszcze płynniejsze niż kiedykolwiek.

Godziny i daty otwarcia:

wczesny kwiecień – 2 listopad: codziennie od 9.30 do 17.30

Imprezy i zawody:

29 maj – 1 czerwiec: iXS Dirt Masters Festival

Więcej informacji: bikepark-winterberg.de

Bike Park – Pohorje

Rozpoczęcie sezonu w Specialized Bike Park Pohorje planowany jest na początek kwietnia! Otwieramy się pierwsi i zamykamy jako ostatni – jesteśmy najdłużej działającym bike parkiem w europie. 60km od Grazu, 250km od Wiednia, 350km od Budapesztu i 450km od Monachium – w tym miejscu możecie doświadczyć tras z 717m przewyższenia i o łącznej długości 15km – płynne i techniczne freeride’owe trasy, nowy tor do slopestyle czy legendarna trasa Pucharu Świata DH (od 1998 roku!) – to tylko kilka z licznych dostępnych atrakcji na miejscu.

Godziny i daty otwarcia:

wczesny kwiecień – wczesny listopad

Imprezy i zawody:

kwiecień: Spank MTB Weekend – Whipstar 2014 – Season Opening Weekend
09-11 maj: Slovenian National Downhill Championships
15-17 maj: iXS European Downhill Cup #1 Maribor – first season race!
23-24 maj: Test the Best of Specialized
12-15 wrzesień: “WHERE THE TRAIL BEGINS” Maribor Bike-Festival 2014
koniec października: Season Closing Day

Więcej informacji: bikeparkpohorje.si

Bike Park – Geisskopf

Bike Park Geisskopf jest jednym z najstarszych takich miejsc na świecie i w tym roku obchodzi swoje 15 urodziny. Jest znany ze swoich wspaniałych tras i oferuje linie dostępne dla każdego, niezależnie od umiejętności. W tym roku udostępniona została nowa trasa „Flow Country Trail”, która sprawi, że uśmiech pojawi się na twarzy każdego. Na terenie bike parku znajduje się także największa w europie strefa do jazdy po north shore’ach.

Godziny i daty otwarcia:

18 kwiecień – 26 październik: codziennie od 9:00 do 17:00 (ostatni kurs 16:45)

Imprezy i zawody:

13-14 wrzesień: Oldschool DH Race (only bike older than 2004), with special guest Rob Warner

Więcej informacji: bikepark.net

Bike Park – Bad Wildbad

Znajdziemy tutaj 8 bardzo zróżnicowanych tras. Bike Park jest znany jednak z bardzo widowiskowych i trudnych tras zjazdowych. Jedna z nich jest regularnie miejscem odbywania się krajowych mistrzostw DH. Pozostałe freeride’owe trasy doczekały się kompletnego remontu i ulepszenia na nowy sezon. Tor 4X został zaprojektowany przez Guido Tschugg’a i jest jednym z najdłuższych i najciekawszych torów 4X w europie.

Imprezy i zawody:

11-13 lipiec: iXS German Downhill Cup including German Amateur Championships

Więcej informacji: bikepark-bad-wildbad.de

Bike Park – Spicak

Spicak Bike Park leży niedaleko niemieckiej granicy i usytuowany jest wśród przepięknych terenów. W sezonie 2014 wszystkie trasy zostały odświeżone oraz wybudowane zostały specjalne połączenia między nimi, aby można było dowolnie zmieniać trasy. Odświeżyliśmy również nasz najbardziej znany wallride, który jest teraz większy i dłuższy. Dodatkowo powstały nowe hopki w dirt parku.

Godziny i daty otwarcia:

31 maj – 26 październik

Imprezy i zawody:

31 maj: Summer Start
7-8 czerwiec: CUBE Stereo Test Tour
14 czerwiec: Bikepark Opening Party
18-20 lipiech: iXS European Downhill Cup
21 wrzesień: Specialized Enduro Series

Więcej informacji: spicak.cz

Bike Park – Tirol

Region Wipptal wie jak podnieść ciśnienie rowerzystom. W czerwcu 2014 rozpoczyna się trzeci sezon działania parku. Perfekcyjnie wykonane trasy i bardzo dobra infrastruktura sprawiają, że jest to bardzo interesujące miejsce do odwiedzenia. Znajdziecie tu freeride’owe trasy, strefę slopestyle oraz nowe trasy zjazdowe.

Godziny i daty otwarcia:

29 maj – 18 czerwiec: piątek – niedziela
19 czerwiec – 14 wrzesień: codziennie
15-28 wrzesień: piątek – niedziela

Więcej informacji: bikepark-tirol.at

Bike Park – Serfaus Fiss Ladis

Największy bike park w regionie Tyrolu. Trzy płynne linie dla początkujących są też idealne dla młodszych adeptów MTB. Szybkie trasy FR sprawią mnóstwo frajdy ich starszym kolegom, a na miejscu znajdziecie również całe mnóstwo naturalnych tras, nsów czy najeżonych korzeniami i kamieniami odcinków. Ponad 1000m przewyższenia sprawi, że serce zabije mocniej, a nowa strefa dirtowa oraz slopestyle przyciągnie z pewnością więcej rowerzystów niż kiedykolwiek.

Godziny i daty otwarcia:

7 czerwiec – 19 październik: codziennie

Imprezy i zawody:

07-08 czerwiec: Season Opening
07-10 lipiec: Kona MTB-Festival Serfaus-Fiss-Ladis for bike young guns (including iXS Rookies Cup, iXS international Rookies Championships, Austrian DH Cup, O’Neal Rookies Slopestyle, Rookies Enduro Challenge; Pumptrack Session, Father & Son Challenge)

Więcej informacji: bikepark-sfl.at/